دستور پخت کالزونه ایتالیایی بسیار خوشمزه

دستور پخت کالزونه ایتالیایی بسیار خوشمزه

دستور پخت کالزونه ایتالیایی

در مطلب زیر دستور پخت کالزونه را برای شما قرار داده ایم . این غذا یک غذای ایتالیایی اصیل میباشد که طعمی شبیه پیراشکی دارد امیدوارم که این غذای ایتالیایی را تهیه کنید و در مهمانی هایتان از مهمانانتان پذیرایی کنید.

مواد لازم:

۷گرم:مخمر

نصف قاشق چایخوری:شکر

آب ولرم: ۱۸۰ میلی لیتر

۳۰۰ گرم :آرد سفید

یک قاشق غذاخوری :شیر

۲ قاشق غذاخوری :روغن زیتون

۱۵۰ گرم:سوسیس یا کالباس

یک عدد متوسط :پیاز خرد شده

یک حبه:سیر خرد شده

یک قاشق غذاخوری :ریحان خرد شده

یک قاشق غذاخوری :گوجه فرنگی خرد شده

۲ قاشق سوپ خوری :زیتون خرد شده

۱۰۰ گرم:پنیر موزارلا

به مقدار لازم:نمک

دستور پخت کالزونه ایتالیایی:

سیر و پیاز را با روغن زیتون به مدت یک دقیقه تفت می دهیم.

سپس گوجه فرنگی را اضافه کرده وبعد ریحان، سوسیس خرد شده و زیتون را به مواد می افزاییم. مواد را از روی حرارت برداشته و می گذاریم تا خنک شود

مخمر، شکر و آب ولرم را داخل یک ظرف ریخته، در آن را گذاشته و در مکانی گرم به مدت ۱۰ دقیقه می گذاریم بماند. سپس آرد، نمک و روغن را در ظرف دیگری مخلوط کرده و مخمر عمل آمده را به مواد می افزاییم و به مدت ۵ دقیقه آن را ورز می دهیم. بعد از آن درب خمیر را با دستمال پوشانده و به مدت یک ساعت در جای گرمی قرار می دهیم

خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده وآن را پهن می کنیم ،دایره ای به قطر ۲۵ سانتی متر قالب زده و درون آن را با نیمی از مواد کالزونه پر کرده و نیمی از پنیرها را روی مواد قرار می دهیم.

سپس دو طرف خمیر را به هم متصل می کنیم و اطراف خمیر را خوب به هم می فشاریم. بعد از آن کالزونه ها را داخل سینی فر قرار داده و روی آن را با استفاده از برس با مقداری شیر آغشته می کنیم در نهایت به وسیله چنگال چند سوراخ روی آن ایجاد کرده و یا با چاقو برش هاى کوچکى روى سطح دهید وسپس در طبقه وسط فر با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۴۰ دقیقه قرار می دهیم.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.