دستور پخت مینی برگر سویا با استفاده از انواع آرد

دستور پخت مینی برگر سویا با استفاده از انواع آرد

دستور پخت مینی برگر سویا

سویا و روغن سویا سرشار از پروتئین میباشد و میتواند جایگزینی خوبی برای سویا باشد بنابراین در زیر دستور پخت مینی برگر سویا را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید از این برگرهای کوچک برای پذیرایی از مهمانانتان پذیرایی کنید.

مواد لازم

سویا ۱ لیوان
پیاز ۲ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
آرد سفید ۲ قاشق غذاخوری
آرد سوخاری ۱ قاشق غذاخوری
شیر ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

 

دستور پخت مینی برگر سویا با استفاده از انواع آرد

سویا را نیم تا یک ساعت در اب ولرم خیس کنید و پس از این مدت خوب ابکشی نمائید. سپس با پیاز ، نمک و فلفل ۲ بار چرخ کنید تا خوب مخلوط و یکدست شوند. با دست مواد چرخ شده را ورز دهید ؛ وقتی بافت مینی برگر منسجم شد ، تخم مرغ ها را تک تک داخل آن بشکنید و مخلوط کنید تا مواد خوب ترکیب شوند.

در ادامه شیر ، آرد سوخاری و آرد سفید را نیز اضافه کنید و چند دقیقه مخلوط کنید تا مواد حالت چسبندگی پیدا کنند. مقداری از مایه برگر بردارید و در کف دست تان پهن کنید و داخل روغن و با حرارت ملایم سرخ نمایید.

نکته ها : میتوانید برای انسجام بیشتر از مخلوط مساوی گوشت چرخ کرده و سویا نیز استفاده کنید ولی اگر اندازه ها را درست رعایت کنید و مخلوط را کاملا ورز دهید ، برای انسجام بیشتر بافت مینی برگر نیازی به گوشت چرخ کرده یا تخم مرغ اضافه نخواهد بود.

ابتدا ۱ عدد تخم مرغ را به مخلوط اضافه کنید و اگر احساس کردید که نیاز به تخم مرغ بیشتر دارد ، تخم مرغ دوم را نیز اضافه کنید . دقت کنید که در زمان سرخ کردن مینی برگر ها حرارت زیر تابه ملایم باشد چون به دلیل استفاده از آرد سوخاری مینی برگرها زود میسوزند.

برای: ۲ نفر
حاضر است در : ۶۰ دقیقه
وعده: شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : غذاهای گیاهی و گیاه خواری
مواد لازم : آرد, آرد سوخاری, پیاز, تخم مرغ, شیر


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *