دستور پخت کتلت گوشت و قارچ همراه با سیر خشک

دستور پخت کتلت گوشت و قارچ همراه با سیر خشک

 

دستور پخت کتلت گوشت و قارچ

کتلت ها در انواع بسیار متفاوتی تهیه میشود در زیر دستور پخت کتلت گوشت و قارچ را برای شما قرار می دهیم در این کتلت علاوه بر گوشت و سیب زمینی از قارچ نیز استفاده شده است همچنین از سیر و پیاز در آن استفاده شده.

کتلت گوشت و قارچ

گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم  .  سیب زمینی متوسط ۳ عدد  .  پیاز ۳ عدد  .  سیر ۳ حبه

تخم مرغ ۲-۳ عدد  .  قارچ خرد شده ۲ لیوان  .  روغن.نمک.فلفل به مقدار لازم

 

دستور پخت کتلت گوشت و قارچ همراه با سیر خشک

۲ عدد پیاز و ۲ حبه سیر را ریز خرد کنید ، داخل ماهیتابه روغن بریزید و پیازها و سیرهای خرد شده را بهمراه نمک و فلفل در روغن تفت دهید تا نرم شوند.قارچ های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا قارچ ها سرخ شوند و اب قارچ ها کشیده شود ، پس از سرخ شدن مایه قارچ را کنار بگذارید

تا خنک شود.سیب زمینی ها را بپزید ، پس از پخت سیب زمینی ها را بکوبید تا خوب له شوند.داخل کاسه ای گوشت چرخ کرده ، سیب زمینی های له شده ، تخم مرغ ها ، نمک ، فلفل ، ۱ پیاز و ۱ سیر رنده شده را بریزید و با دست خوب ورز دهید تا مایه کتلت یکدست شده و حالت چسبندگی داشته باشد.

دستان خود را مرطوب کنید و مقداری از مایه کتلت بردارید و کف دست تان خوب پهن کنید.حدود ۱-۲ قاشق از مایه قارچ در میان مایه کتلت بریزید و از اطراف با دست مایه کتلت را جمع کنید ( دقت کنید مایه قارچ به بیرون نفوذ نکند ) ، با دست به مایه کتلت شکل دهید و تمام کتلت ها را به همین صورت اماده کنید.

داخل کاسه ای مقداری آرد بریزید سپس کتلت ها را به نوبت داخل ارد بزنید ( دقت کنید ارد زیادی دور کتلت ها نباشد ، این کار برای جلوگیری از خرد شدن یا چسبیدن کتلت میباشد ) ، هر دو طرف کتلت ها را داخل روغن سرخ کنید تا برشته شوند سپس کتلت ها را در ظرف بریزید و بهمراه سالاد و چاشنی دلخواه سرو کنید.

نکته ها : مقدار تخم مرغ ها بسته به اندازه انها دارد ، ابتدا ۲ تخم مرغ به مایه گوشت اضافه کنید و اگر احساس کردید نیاز است تخم مرغ سوم را نیز اضافه کنید اما دقت داشته باشید که مایه کتلت شل نشود و بتوانید با دست به آن شکل دهید ، در زمان اضافه کردن پیاز رنده شده به مایه گوشت با فشار دست اب اضافی پیاز را بگیرید.

استفاده از آرد سلیقه ای است و میتوانید بجای استفاده از آرد به این صورت عمل کنید که ۱ تخم مرغ را بزنید و کنار دست تان قرار دهید ، در زمان شکل دادن کتلت و قرار دادن داخل ماهیتابه دست خود را به مقداری تخم مرغ اغشته کنید و کتلت را کف دست تان شکل دهید و داخل ماهیتابه بگذارید تا سرخ شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *