آشنایی با دستگاههای بدنسازی الپتیکال

 

دستگاه بدنسازی الپتیکال:

وقتی که فکر می کردیم  بهترین ترین دستگاه های قلبی و عروقی درست  شده  با پدیده مدرنی به  اسم دستگاه بدن سازی الیپتیکال مواجه شدی. این دستگاه  شامل دو پدال پهن و بزرگ است و حرکت پاها زمان کار با آن به مدل یک بیضی کشیده خواهد بود. کار دستگاه بدن سازی دستگاه بدنسازی الپتیکال: الیپتیکال، ترکیبی از پیاده روی تند، پله نوردی و اسکی صحرانوردی است. در حال حاضر نوع دیگری از این دستگاه که حرکاتی بیشتر از نوسان انجام می دهد به بازار آمده است. بعضی از مدل ها دو بازوی میله ای شکل دارند که کار روی بازوها را همزمان با حرکت پاها، امکان پذیر می کند. بعضی دیگر مجهز به نمایشگر ضربان قلب اند. در حال حاضر دستگاه بدن سازی الیپتیکال در حال رقابت با تردمیل ا ست طوری که در بعضی از باشگاه های ورزشی در حالی که شاهد صفی طولانی برای کار با دستگاه بدن سازی الیپتیکال هستید تردمیل ها را بدون مشتری می بینید.

دستگاه های الیپتیکال مخصوص چه کسانی است:

دوندگانی که نیاز به یک روز فراغت از پا بر زمین کوبیدن دارند جذب این دستگاه می شوند دستگاه بدن سازی الیپتیکال از سوی راهپیمایانی که در پی تمرینات هیجان انگیزتری هستند و دوندگانی که حرکات آن را در مقایسه با کوبیدن پا روی آسفالت یا تردمیل با مفاصل شان سازگارتر می بینند نیز استقبال می شود.

چرا احتمال دارد دستگاه های الیپتیکال مناسب شما نباشد:

اگر اندام متناسبی دارید راضی کردن شما به کار با دستگاه بدن سازی الیپتیکال در مقایسه با دستگاه های دیگر سخت تر خواهد بود. کسانی که دچار ناراحتی تاندون آشیل و ناراحتی زانو هستند نمی توانند به راحتی با این دستگاه کار کنند. گاهی بعضی افراد پس از چند دقیقه تمرین با دستگاه بدن سازی الیپتیکال دچار بی حسی انگشتان پا می شوند. شاید با پوشیدن جوراب های ناز تر و کفش های انعطاف پذیر و سبک تر بتوان از این مشکل جلوگیری کرد.

نکاتی برای کاربران دستگاه های الیپتیکال:

دستگاه بدنسازی الپتیکال:شاید برای عادت کردن به این دستگاه به زمان کوتاهی نیاز باشد اما کار با آن به مهارت خاصی احتیاج ندارد. روی دستگاه می ایستید و با توجه به نکات زیر می دوید:

  • پدال زدن به عقب را محدود کنید. برخلاف باور عموم پدال زدن به عقب نسبت ب پدال زدن به جلو تاثیر بیشتری روی عضلات سرینی ندارد. تاثیر هر دوحرکت روی عضلات جلوی ران است. اگر زمانی هوس کردید به سمت عقب پدال بزنید سعی کنید طولانی نباشد.
  • از امکانات دستگاه استفاده کنید. می توانید سریع تر پدال بزنید شیب را بیشتر کنید مقاومت را بالا ببرید یا از ترکیب مورد نظرتان برای تنطیم شدت تمرینات استفاده کنید.
  • زانوها را قفل نکنید. با کمی خم کردن زانوها حرکت آسان تر انجام می شود.
  • مرتب به خودتان یادآوری کنید که راست بایستید. به رغم آنکه دستگاه بدن سازی الیپتیکال نسبت به دستگاه پله از تکنیک بالاتری برخوردار است اما باز هم ممکن است بدنتان را در وضعیت نادرستی مثل خم شدن زیاد به جلو قرار دهید یا دسته های فرمان را بغل کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *