دمنوش ها را جایگزین دارو نکنید

دمنوش ها را جایگزین دارو نکنید

دمنوش ها را جایگزین دارو نکنید

طب سنتی درمانی هست طبیعی و کم ضرر که با انواع گیاه به درمان بیماری می پردازد پژوهشگران پس از مطالعات زیاد بیان کرده اند دمنوش ها را جایگزین دارو نکنید بخوانید علت آن را در ادامه مطلب .

دمنوش‌ها به هیچ عنوان جایگزین دارو نیستند، برای بهبود بیماری لازم است دستورات پزشک به درستی رعایت شود. به بیان دیگر، دارو و دمنوش گیاهی باید در جای خود و به شیوه صحیح مصرف شود. تمام گیاهانی که خدواند خلق کرده و در اختیار بشر قرار داده است، خاصیت دارویی دارند و گیاه بدون مواد در طبیعت وجود ندارد، اما تعدادی مواد و اثرات خاص دارند و می‌توانند برای درمان بیماری موثر واقع شوند.

دمنوش ها را جایگزین دارو نکنید

مواد موجود در گیاهان در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، زمانی در قالب دمنوش که فقط به تسریع در بهبود بیماری کمک می‌کند و در شرایطی دیگر، امکان دارد این گیاهان خاصیت دارویی نیز داشته باشند. به عنوان مثال، گیاه آویشن علاوه بر مصرف در صنایع غذایی، به عنوان دارو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خاصیت گیاهانی مانند نعناع، آویشن، لیموعمانی و گل گاوزبان مورد اشاره قرار گرفته، در تمام کتاب‌های مرتبط با خواص گیاهان دارویی، به تفصیل در مورد گل گاوزبان صحبت شده که می‌توان به تقویت کننده قلب، مسکن، خلط آور و ضد سرفه بودن آن اشاره داشت.

 

دمنوش ها را جایگزین دارو نکنید

در مصرف دمنوش نباید زیاده روی کرد، برخی برای تهیه دمنوش گل گاوزبان، آن را بر روی حرارت مستقیم قرار می‌دهند تا بجوشد که این کار موجب می‌شود خاصیت‌های گیاه از بین برود. برای تهیه این دمونش کافی است ۵ گرم گل گاوزبان را به همراه یک و نیم لیوان آب جوش، یک لیمو عمانی متوسط خرد شده بدون هسته و مقداری نبات، به مدت نیم ساعت روی حرارات بخار آب قرار دهیم.

مصرف آن مشکلی ایجاد نمی کند، اما بهتر است مصرف آن برای کودکان پس از ۱۰ سالگی باشد. زنان باردار نیز بهتر است از داروهای شیمیایی و گیاهی تا حد امکان استفاده نکنند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *