راز زیبایی و جوان ماندن نیکی کریمی از زبان خودش

زیبایی و جوانی به سبک نیکی کریمی

سالهاست که دانستن راز زیبایی و جوانی بازیگران مشهور در ایران و کشورهای دیگر یکی از عناوین اصلی جستجوی کاربران در فضای مجازی است ، اکثر خانم ها و آقایان دوست دارند همانند سوپراستارها چهره ای جذاب و تناسب اندام داشته باشند .در همین موضوع نیکی کریمی مصاحبه ای انجام داده است و این بازیگر سینمای ایران معتقد است دسترسی به اینترنت مردم را نسبت به سلامتی مطلع کرده تا جایی که با یک سرچ ساده متوجه می شوند چه مواد غذایی برای بدن مفید است یا مضر. در همین حال کریمی به آن هایی اشاره می کند که به سلامتی خود توجه نمی کنند و با خوردن غذای ناسالم به بدن شان آسیب می رسانند. با نیکی کریمی درباره آنچه به سلامتی مربوط می شود گفتگو کردیم که ماحصل آن در پی می آید:

نیکی کریمی
نیکی کریمی

چه مواردی در حوزه سلامت شما را آزرده می کند؟

امکان ندارد کسی که در ایران زندگی کند و در تهران که در جایی گود قرار گرفته و همیشه آلودگی در آن است. آلودگی هوا و ترافیک روی همه ما تاثیر می گذارد. عوامل زیادی دست به دست هم می دهند که به سلامتی ما آسیب بزنند؛ مثل پارازیتِ ماهواره که فکر می کنم همه ما از آن ها کشیده ایم، یا میوه، تره بار و سبزی آلوده چیزهایی هستند که در طول این سالها روی ما تاثیر گذاشته اند و چون کاری از دست ما بر نمی آید که در قبال آن انجام دهیم، آزرده می شویم. به هرحال با یکی- دو بار سفر شمال یا جاهای دیگر رفتن که قطعا نمی تواند ما را از این آسیب ها مصون کند و آزرده مان می کند.

دغدغه اصلی شما درباره سلامت و بهداشت چیست؟
همه در این کشور زندگی می کنیم، پس باید سعی کنیم شهر و جامعه مان را تمیزتر نگه داریم. این کار به سلامت همه ما کمک می کند. مثلا من واقعا متاسف می شوم وقتی می بینم که یک نفر از شیشه ماشین زباله ای را بیرون می ریزد، یا اینکه درِ کیسه زباله اش را درست نمی بندد. به هرحال همه این ها روی سلامت ما تاثیر می گذارد.

فکر می کنید مردم آگاهی بالاتری نسبت به گذشته درباره این مسائل پیدا کرده اند؟
باید برای هر آدمی آگاهی مهم تر از همه چیز باشد. الان هم که دسترسی به این چیزها راحت شده است و با یک سرچ ساده در اینترنت متوجه می شویم که چه مواد غذایی را بخوریم بهتر است و چه چیزهایی را نخوریم و چطوری می توانیم سلامت مان را حفظ کنیم.

نیکی کریمی
نیکی کریمی

به نظر من این ها باعث شده که الان اکثر مردم آگاه باشند. یک تعدادی هم هستند که نسبت به زندگی خودشان دقتی ندارند. این آدم ها همان هایی هستند که همیشه غذا از بیرون سفارش می دهند و فست فود می خورند. این ها به طور کلی خیلی تاثیر بدی روی هر فردی می گذارد.

این روزها اخبار بیماری های مختلف در اثر آلودگی های محیطی، تغذیه و سبک زندگی غلط، زیاد شنیده می شود. به عنوان یک هنرمند که دغدغه مسائل اجتماعی دارد، از این شرایط چه احساسی دارید؟

وقتی ما مثلا در پایتخت زندگی می کنیم، پایتخت زندگی کردن عوارض خودش را دارد، مثل در معرض بیماری های مختلف بودن یا چیزهای دیگر. بله آمار بیماری ها بالا رفته و آدم متاسف می شود ولی خب همین است دیگر. مگر اینکه آدم بتواند ورزش کند یا اینکه به خودش بپردازد که این چیزها روی اش تاثیر نگذارد.

شما در حوزه شخصی خودتان چقدر به این مسائل حساس هستید؟
من هم خیلی سعی می کنم که به سلامتی ام اهمیت بدهم. اما واقعیت این است که انقدر در طول سال کار هست و همه ما در وسط این شهر زندگی می کنیم که شاید نتوانم خیلی ورزش کنم. اما سعی می کنم آن تنیسی که سالهاست بازی می کنم را بازی کنم.
فکر می کنم که همین باعث می شود که به هرحال یک تعادلی به وجود بیاید. من به شنا و تنیس خیلی علاقه دارم. درباره پرهیز غذایی هم قطعا یک چیزهایی هست که در طول سال ها به آن ها رسیده ام. مثلا روغن های مایع و جامدی که کارخانه ها تولید می کنند را اصلا نمی خورم. شکر و قند را اصلا نمی خورم و سعی می کنم میوه و سبزیجات جزو چیزهایی باشد که در طول روز زیاد می خورم.

نیکی کریمی
نیکی کریمی

سینما یکی از جدی ترین رسانه های امروز است. فکر می کنید از طریق این رسانه می توان مردم را با اهمیت سلامت آشنا کرد؟

به نظر من قطعا سینما مستقیم نمی تواند در این باره حرف بزند. در فیلم های مستند بیشتر می توان در این زمینه حرف زد.

گفته می شود شادابی و سلامت پوست با بدن سالم ارتباط مستقیم دارد. شما در این باره چه نظری دارید؟

بله؛ حرفی که همیشه زده می شود این است که آن چیزی که درونتان است در صورت تان نمایان می شود، هم از لحاظ غذایی که می خورید هم از لحاظ وضعیت روحی که دارید. این کاملا درست است. وقتی شما مدام غذاهای بد بخورید قطعا روی پوست تان اثر می گذارد. / سینما سینما


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.