روش های مختلف برای تعیین جنسیت فرزند

روش های مختلف برای تعیین جنسیت فرزند

اگر می خواهید جنسیت فرزندتان را تعیین کنید بهتر است با روش های مختلف علمی و غیرعلمی آن آشنا شوید. برخی از روش تغذیه ای و تعیین زمان تخمک گذاری توسط متخصصین زنان و زایمان کمک میگیرند برخی دیگر نیز از روش IVF یا فریز تخمک استفاده میکنند و با جداسازی اسپرم جنسیت فرزند خود را تعیین میکنند.

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به رنگ صورتی یا آبی فکر می‌کنید؟ درست است که سلامت کودک اولین اولویت در بارداری است اما طبیعی است که اگر بتوان برای تعیین جنسیت کاری کرد، دوست داشته باشیم خودمان انتخاب کنیم که کودکمان دختر باشد یا پسر. در حال حاضر سه روش علمی، علمی پیشرفته و غیرعلمی برای تعیین جنسیت وجود دارد که می‌تواند شانس دختردار یا پسردار شدن شما را بالا ببرد. ما شما را با این سه روش و تکنیک‌های آن‌ها آشنا می‌کنیم.

تعیین جنسیت به روش علمی

اگر برای بارداری نیاز به کمک‌های پزشکی ندارید و شرایط مناسبی برای بارداری به روش عادی دارید، روش‌های کم‌هزینه و غیرتهاجمی برای شما وجود دارد که می‌تواند در تعیین جنسیت به شما کمک کند. البته ممکن است این روش‌ها اثربخشی زیادی نداشته باشند اما امتحان آن‌ها ضرری ندارد.

– روش شِتِلز (نام مبدع این روش)

تئوری قرار گرفته در پس این روش که دارای ۷۵ درصد موفقیت است، عقیده دارد که اسپرم‌های دخترساز (کروموزوم X)، آرام‌تر حرکت می‌کنند و اسپرم‌های پسرساز (کروموزوم Y) سریع‌تر حرکت می‌کنند. درعوض اسپرم‌های دخترساز قوی‌تر هستند و بیشتر زنده می‌مانند ولی اسپرم‌های پسرساز آسیب‌پذیرتر هستند و کم‌تر عمر می‌کنند.

براساس این تئوری، اگر قصد دارید صاحب دختر شوید، باید ۲ تا ۴ روز پیش از روز تخمک‌گذاری اقدام به بارداری کنید زیرا در این صورت، اسپرم‌های حامل کروموزوم X، تنها اسپرم‌هایی خواهند بود که در روز تخمک‌گذاری اطراف لوله‌های فالوپ شنا می‌کنند و منتظر تخمک هستند تا آزاد شود. درعوض اگر دوست دارید صاحب پسر شوید، باید تا جایی که امکان دارد در روز تخمک‌گذاری رابطه داشته باشید تا اسپرم‌های حامل کروموزوم Y، که سریع شنا می‌کنند، زودتر از اسپرم‌های X، خودشان را به تخمک برسانند.

جزئیات دیگری مانند نحوه برقراری رابطه زناشویی، نیز این روش را همراهی می‌کنند که امتحان کردن آن از شانس ۵۰ درصدی تعیین جنسیت با این روش کم نمی‌کند. طبق بخش دیگری از تئوری شِتِلز، چون محیط واژن اسیدی است، اسپرم‌های حامل کرووزوم Y، که پسرساز و آسیب‌پذیر هستند، برخلاف اسپرم‌های دخترساز، زودتر در محیط اسیدی واژن از بین می‌روند. بنابراین اگر پسر می‌خواهید، اسپرم‌‌ها باید در عمق بیشتری از واژن تخلیه شوند تا زودتر وارد رحم شوند، اما اگر دختر می‌خواهید بهتر است اسپرم‌ها در عمق کمتری از واژن آزاد شوند تا فقط اسپرم‌های دخترساز بتوانند خودشان را به تخمک برسانند.

– کیت تعیین جنسیت

کیت‌های مختلفی در بازار هستند که به کمک ابزار مختلفی سطح Ph اطراف اسپرم و تخمک را اندازه می‌گیرند و با برنامه غذایی که در اختیارتان قرار می‌دهند به شما کمک می‌کنند تا برای جنسیت مورد نظرتان Ph بدن خود را تنظیم کنید و در روز به خصوصی که برای شما تعیین می‌کند اقدام به بارداری کنید. موفقیت در تعیین جنسیت با این روش، مستلزم پیروی از دستورات داخل بسته است. البته بسیاری از متخصصان این کیت‌ها را قابل اعتماد نمی‌دانند.

تعیین جنسیت به روش علمی پیشرفته

اگر قصد دارید برای بارداری از علم کمک بگیرید می‌توانید از همان ابتدا در تعیین جنسیت فرزندتان نقش داشته باشید. اما باید به خاطر داشته باشید که این روش‌ها هزینه‌بردار، تهاجمی و گاهی اوقات بحث‌برانگیز هستند و ممکن است نیاز به انجام آزمون واجد شرایط بودن باشد.

– تشخیص ژنتیکی پیش از لانه‌گزینی (PGD)

این روش برای زوجینی کاربرد دارد که در ابتدای بارداری، تحت آزمایش ژنتیک قرار می‌گیرند. زیرا برخی از بیماری‌های ژنتیکی به پسر و برخی دیگه به دختر منتقل می‌شوند بنابراین اگر پدر و مادر حامل ژن‌های آن بیماری باشند باید جنسیت کودک مشخص شود تا بیماری ژنتیکی او را تهدید نکند. در این روش، پزشکان به کمک لقاح آزمایشگاهی (IVF)، یک سلول از رویانی که در آزمایشگاه بارور شده است و به سرعت در حال تجزیه سلولی است می‌گیرند تا جنسیت آن را مشاهده کنند. سپس رویانی با جنسیت مورد نظر در رحم مادر کاشته می‌شود. با اینکه این روش مؤثر است اما پزشکان توصیه می‌کنند که فقط در صورتی که از نظر پزشکی لازم است این کار را انجام دهید.

– جداسازی اسپرم

در این روش، اسپرم‌های دخترساز (کروموزوم X) و اسپرم‌های پسرساز (کروموزوم Y) در آزمایشگاه تفکیک می‌شوند و فقط اسپرم‌های جنسیت مورد نظر از طریق تلقیح داخل رحمی (IUI) وارد رحم مادر می‌شوند یا در آزمایشگاه، تلقیح شده و سپس رویان، در رحم کاشته می‌شود.

تعیین جنسیت به روش غیرعلمی

همان‌طور که همه ما از مادربزرگ‌هایمان شنیدیم، راه‌های زیادی برای انتخاب جنسیت کودک وجود دارد. تحقیقات نشان داده‌اند که برخی از این روش‌ها جواب می‌دهند اما هیچ تضمینی نیست که همیشه درست از آب در بیایند. بعضی از این تئوری‌ها بر روی تغذیه تمرکز می‌کنند. مثلا برای اینکه بچه‌تان دختر شود، باید رژیم غذایی‌تان شامل تخم‌مرغ، شیر، ماست، توت‌فرنگی، پیاز، سیر و شکلات باشد و از خوردن نمک، گوشت قرمز و ماهی زیاد، خودداری کنید. اما اگر قصد دارید که صاحب پسر شوید، بهتر است غذاهایی مثل موز، قهوه، انواع گوشت‌ها و کمی نمک بخورید و از خوردن شیر، پنیر و ماست خودداری کنید. بعضی از تئوری‌ها نیز بر روی رابطه زناشویی تمرکز دارند. برای مثال اگر می‌خواهید که حتما بچه‌تان پسر شود، اول زن باید به ارگاسم برسد و اگر دختر می‌خواهید ابتدا مرد باید به ارگاسم برسد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *