شدت یافتن بیماری روده با استرس

شدت یافتن بیماری روده با استرس

اگر روده ای حساس و تاثیرپذیر دارید بهتر است از عوامل استرس زا دوری کنید چون باعث شدت یافتن بیماری شما خواهند شد. بیماری سلیاک و عدم تحمل گلوتن، بیماری کرون و دیگر عارضه ها می توانند با استرس تشدید شوند.

تصور اشتباه: استرس مستقیما باعث ابتلا به بیماری‌های التهابی روده (IBD) می‌شود درحالی که استرس می‌تواند بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها را تشدید کند، اما علت اصلی ابتلا به بیماری‌های التهابی روده هنوز ناشناخته است. این بیماری‌های شامل دو نوع کلی هستند: بیماری کرون و بیماری کولیت اولسراتیو، که دیواره روده کوچک یا بزرگ در آن‌ها ملتهب می‌شود.

علاوه بر این‌ها، این‌طور به نظر می‌رسد که ژن‌ها نیز در ابتلا به بیماری‌های التهابی روده نقش دارند، چون تغییراتی را در سیستم ایمنی بدن به‌وجود می‌آورند که از یک باکتری یا ویروس شروع می‌شود. تصور اشتباه: بیماری سلیاک یعنی درد دائمی بیماری سلیاک معمولا با این علائم شناخته می‌شود: نفخ، گاز بیش از حد و . با این‌حال، بسیاری از افراد مبتلا به بیماری سلیاک هیچ با چنین علائمی مواجه نمی‌شوند. این احتمال هم وجود دارد که بیماری سلیاک توسط پزشکان اشتباه تشخیص داده شود و با عدم تحمل گلوتن اشتباه گرفته شود. علائم دیگر بیماری سلیاک شامل این موارد است: بیماری کم‌خونی, پوکی استخوان,افسردگی,اختلال در رشد و نوعی بثورات پوستی به‌نام هرپتی‌فرم. اسهال


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.