شوینده‌های خانگی و نازایی

شوینده های خانگی و نازایی

از عوارض جانبی شوینده‌های خانگی چه میزان اطلاع دارید؟ این محصولات بهداشتی می توانند باعث آسیب به نیروی جنسی مردان شوند، سموم ناشی از این محصولات در فضای خانه استنشاق می شوند و وارد بدن مردان خواهند شد، شوینده‌های خانگ از مهمترین عوامل ایجا ناباروری در مردان به شمار می روند.

مواد شیمیایی موجود در شوینده‌های خانگی، باعث ایجاد اختلال در عملکرد غدد درون‌ریز می‌شوند. براساس مطالعاتی که توسط دانشمندان آلمانی و دانمارکی انجام شده است، این مواد شوینده به طور کلی سلامت جهانی را تهدید می‌کنند. طبق نتایج به دست آمده از یکی از این مطالعات، که توسط مرکز تحقیق و مطالعه اروپا در آلمان و بخش رشد و توسعه دانشگاه دانمارک صورت گرفته است، مواد شوینده خانگی، حاوی سمومی هستند که باعث بروز مشکلات باروری به ویژه در مردان می‌شوند.

در همین لحظه، اثرات تمامی این مختل کنندگان غدد درون‌ریز، در لباس‌ها، غذا، داروها، صابون‌ها، مواد آرایشی، بطری‌های پلاستیکی، شامپو و حتی وسایل بازی موجود در منزل شما یافت می‌شود. به گفته محقق نایل شاکبیک، ارتباط مستقیمی بین این مواد و کاهش عملکرد اسپرم‌ها وجود دارد. نتایج این سری از مطالعات روشن کرد که این سموم،باعث افزایش کلسیم در اسپرم می‌شوند و روند دقیق و منظمی که برای باردار شدن لازم است را مختل می‌کنند. به طور مثال، باعث می‌شوند که اسپرم‌ها، در زمان و مکان نامناسبی شنا کنند و حتی در مسیریابی به سمت تخمک دچار مشکل شوند که همه این‌ها به ناباروری ختم می‌شود. از این رو، توصیه می‌شود که آقایان هنگام کار با شوینده‌های خانگی، حتما از ماسک‌های فیلتردار و دستکش پلاستیکی استفاده کنند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *