نتایج مثبت طب سنتی چینی برای بیماریهای قلبی

نتایج مثبت طب سنتی چینی برای  بیماریهای قلبی

طب سنتی و بیماری قلبی:

طبق پژوهشهای  جدیدی که در مجله‌ کالج آمریکایی Cardiology بیان شده است،طب سنتی چینی  احتمال دارد که به عنوان یک مکمل یا جایگزین برای طب سنتی غربی در مراقبتهای پیشگیرانه‌ی اولیه و ثانویه ی بیماری قلبی موثر باشد.

بیماری قلبی علت شماره‌ی یک مرگ و میر در سراسر جهان است. علیرغم پیشرفت‌های فراوان در طب غربی برای پیشگیری و درمان بیماری قلبی، همچنان نیازها در این زمینه مرتفع نشده است. درنتیجه امروزه طب سنتی چینی به طورفزاینده‌ای به عنوان مکمل طب غربی در نظر گرفته می‌شود اما تاکنون مطالعات کنترل دار تصادفی با کیفیت بالا، در این زمینه انجام نشده است.

طب سنتی و بیماری قلبی: دانشمندان غربی اغلب طب سنتی چینی را به دلایل خاصی رد می‌کنند: فرمول آنها شامل ده‌ها ماده و  بسیاری از مولکولهای شیمیایی است که تشخیص مکانیسم عملکرد آنها را مشکل می‌سازد، مراحل تولید داروهای طب سنتی چینی تحت همان قواعد و تنظیماتی که برای تضمین کارایی و ایمنی  داروهای غربی انجام می‌شود، صورت نمی گیرد، بسیاری از آزمایشات در چینکه توسط پزشکان طب سنتی چین انجام می‌شود، عمدتاً با داروهایی صورت گرفته است که در آمریکا  موجود نمی‌باشند.

تحقیقات جدید درباره طب سنتی

محققان در این بازنگری، مطالعات شاهد دار تصادفی طب سنتی چینی منتشر شده در طی ۱۰ سال گذشته، برای درمان فشارخون بالا، چربی خون، دیابت و پیش دیابت، بیماریهای قلبی عروقی و اترواسکلروز و نارسایی مزمن قلبی را بررسی کردند.

در این بازنگری مشخص گردید که برخی داروهای چینی خاص، فوایدی برای هر یک از بیماریهای قلبی عروقی مورد مطالعه دارد، برای مثال محققان با بررسی ۸ پژوهش بالینی تصادفی شاهددار که در آنها از طب سنتی چینی برای درمان  فشارخون استفاده شده بود، شواهدی یافتند که نشان می‌دادTiankuijiangya, Zhongfujiangya, Qiqilian,  Jiangya and Jiangyabaoدارای اثرات ضد فشارخون هستند و دارای پروفایل ایمنی خوبی می‌باشند و جایگزین بالقوه مناسبی برای داروهای غربی فشار خون که توسط برخی افراد به خوبی تحمل نمی شوند، محسوب می گردند. البته منافع دراز مدت قلبی عروقی این داروهای سنتی باید در مطالعات طولانی مدت بعدی بررسی گردد.

نویسنده‌ی ارشد این مطالعه دکتر Yuxia Zhao از بیمارستان Qilu در دانشگاه  Shandongمی‌گوید: باید توجه داشت که داروهای سنتی چینی معمولاً دارای فرمولهای پیچیده‌ای هستند که اغلب پزشکان بر اساس مشکلات هر یک از بیماران بطور اختصاصی آنها را دستکاری و سپس تجویز می‌کنند، اثرات دارویی و مکانیسم‌های تأثیر برخی از مواد موثر داروهای سنتی چینی هم اکنون مشخص شده است، بنابراین برخی از این داروها می‌توانند به عنوان داروی مکمل یا جایگزین برای پیشگیری اولیه و ثانویه از بیماریهای قلبی عروقی استفاده شوند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.