طرز تهیه خاگینه هویج بهمراه تهیه شربت خاگینه

طرز تهیه خاگینه هویج بهمراه تهیه شربت خاگینه

طرز تهیه خاگینه هویج

در مطلب زیر طرز تهیه خاگینه هویج را برایتان قرار داده ایم این خاگینه یک شیرینی بسیار عالی میباشد که خواص بسیار عالی دارد همچنین در زیر طرز تهیه شربت این خاگینه هم برایتان قرار داده ایم امیدوارم که از تهیه این خاگینه بسیار عالی لذت ببرید. هسته اصلی این خاگینه هویج میباشد که سراسر خواص و خاصیت میباشد امیدوارم که حتما این خاگینه بسیار عالی را تهیه نمایید.

مواد لازم برای خاگینه هویج :

هویج متوسط پوست گرفته و رنده یا پوره شده : ۴ عدد
تخم مرغ : ۴ تا ۵ عدد
بادام خرد شده : یک پیمانه
پودر پسته یا نارگیل : نصف پیمانه
دارچین : ۲ قاشق مرباخوری
روغن : به مقدار لازم

مواد لازم برای شربت خاگینه :

شکر: یک پیمانه
آب : دو پیمانه
آب لیمو : یک قاشق غذاخوری
زعفران آب شده : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه خاگینه هویج :

در ظرف مناسب تخم مرغ ها را بشکنید و با چنگال هم بزنید تا کاملا زرده و سفیده مخلوط شود.هویج های رنده شده را به تخم مرغ ها اضافه کنید.در تابه ای مستطیل شکل روغن رااضافه کنید؛ سپس مخلوط هویج و تخم مرغ را اضافه کنید و در فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. بعد از چند دقیقه خاگینه را از فر درآورید .خاگینه را رول کنید ( یا به شکل مستطیل برش بزنید) و از شربت آماده شده روی آن بریزید و آن را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دیگر در فر با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا شربت جذب خاگینه شود، آن را از فر درآورید و با پودر پسته یا نارگیل ، دارچین وبادام تزیین کنید.

طرز تهیه شربت خاگینه هویج :

شکر و آب را در قابلمه به جوش بیاورید سپس حرارت را کم کنید تا شربت قوام پیدا کند. آب لیمو و زعفران را اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند. سپس از روی حرارت بردارید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *