طرز تهیه سالاد ماهی همراه با ذرت شیرین شده

طرز تهیه سالاد ماهی همراه با ذرت شیرین شده

طرز تهیه سالاد ماهی با ذرت 

دیگر به ذکر خواص ماهی نیازی نیست زیرا همه ما از خواص فوق العاده آن مطلع هستیم در زیر طرز تهیه سالاد ماهی با ذرت شیرین شده را برایتان قرار داده ایم تا بتوانید از خواص ماهی در این سالاد نیز بهره مند شوید.

مدت آماده سازی : ۵۰ دقیقه
مدت سرد کردن : ۲ ساعت

مواد لازم برای ۶ نفر :
روغن زیتون : ۱ قاشق غذا خوری
تن ماهی : ۶۸۰ گرم
سیب زمینی : ۴۵۰ گرم
ذرت شیرین تازه : ۶ عدد
پیازچه خرد شده : ۱۲ عدد
فلفل کبابی خرد شده : ۱ عدد
فلفل دلمه ای قرمز متوسط خرد شده : ۱ عدد
سس لیمو : مقداری
فلفل و نمک : مقداری
حلقه های لیمو ترش : به میزان دلخواه

طرز تهیه سالاد ماهی با ذرت :
تن ماهی را ۲۰ دقیقه بجوشانید. اگر از ماهی تازه استفاده می کنید فیله آن را به کار برید و آن را با روغن زیتون و نمک و فلفل مزه دار کنید و در فر در ظرفی کهروغن زده اید ۸ تا ۱۲ دقیقه یا تا وقتیکه صورتی شود قرار دهید.برشهای سیب زمینی را درون آب نمک بپزید سپس آنها را از آب خارج کرده تا خنک شود.ذرت ها را از چوب بلال ببرید. در یک کاسه کوچک پیازچه و جعفری و فلفل کبابی را مخلوط کنید.

سس لیمو را آماده کنید.تن ماهی را بطور یکسان در ظرف مستطیل پخش کنید، روی آن را نم نم از ۱/۳ سس بزنید، سیب زمنیها را اضافه کنید و ۱/۳ دیگر سس را بریزید.سپس ذرت و باقیمانده سس را اضافه کنید و نمک و فلفل بپاشید. در آن را بپوشانید و در یخچال برای ۲ تا ۳ ساعت قرار دهید. در هنگام سرو روی آن فلفل دلمه ای و جعفری خرد شده بریزید و پودر چیلی بپاشید و در صورت دلخواه با حلقه های لیمو ترش تزئین کنید.

طرز تهیه سس لیمو :
۲ قاشق چای خوری پوست ۳ عدد لیمو را به حالت رنده ریز کنید و عصاره آن را تا ۱.۲ فنجان بگیرید. در یک کاسه کوچک ۱.۲ فنجان آب لیمو ترش، ۲ قاشق چای خوری پوست لیمو، ۱.۲ فنجان روغن زیتون، ۲ عدد سیر چرخ کرده، ۲ قاشق چای خوری گشنیز خرد شده، ۲ قاشق چایخوری زیره سبز، ۱.۲ قاشق چای خوری نمک، ۱.۸ قاشق چای خوری فلفل آسیاب شده را مخلوط کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.