طرز تهیه سالاد مغذی عالی ویژه مبتلایان به نقرس

طرز تهیه سالاد مغذی عالی ویژه مبتلایان به نقرس

طرز تهیه سالاد مغذی ویژه نقرسی ها

معمولا سالادها از تنوع بسیارزیادی برخوردارند که در مطلب زیر به طرز تهیه سالاد مغذی ویزه افراد مبتلا به بیماری نقرس می باشد. مطمئنا با مصرف این سالاد فوق العاده پی به مقوی و مغذی بودن آن خواهید برد.

مواد لازم:
۵عدد     سیب زمینی
۲عدد     لبو
۲الی ۳ساقه     کرفس
۲عدد     سفیده تخم مرغ
نصف بسته یا ۲ فنجان     جوانه ماش
۱فنجان     ذرت
۳عدد     سیب

طرز تهیه :
سیب زمینی، لبو، تخم مرغ و ذرت را جداگانه بپزید و همه را خرد کنید. تخم مرغ باید سفت شود و فقط از سفیده آن استفاده کنید. ذرت را هم بپزید و سپس از ساقه جدا کنید. هرگز از کنسرو ذرت استفاده نکنید.
کرفس را خیلی ریز ساطوری کرده و سیب را با پوست خرد کنید. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و جوانه ماش را نیز به آنها بیفزایید.
کمی هم نمک و فلفل به سالاد اضافه کنید. برای تهیه سس می توان از مقداری آب پرتقال و آب نارنج استفاده کرد. کمی روغن زیتون نیز می توانید به آن اضافه کنید. سپس به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت سالاد آماده سرو است.

نکات تغذیه ای :
در بیماری نقرس مقدار اسید اوریک خون بالا می رود. تغذیه در این بیماری بسیار مهم است و باید غذاهایی مصرف شوند که اسیداوریک را بالا نبرند.

بیماران نقرسی باید از خوردن این غذاها کاملاً پرهیز کنند:
مارچوبه، کله ماهی، گوشت قرمز، آب گوشت، سوسیس ، کالباس، انواع ساردین، کنسروها، بادنجان، قارچ ، دل، جگر، قلوه ، غذاهای سرخ شده، آجیل بو داده و خشکبار، غذاهای سنگین و چرب، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، حبوبات به خصوص عدس و ماهی.
این بیماران باید سعی کنند غذاهایی را که مصرف می کنند به شکل بخارپز یا کبابی و یا در فر پخته شده باشد. همچنین از خوردن سیب غافل نشوند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *