طرز تهیه شیرینی کلیجه شیرینی عید فطر عراقی ها

طرز تهیه شیرینی کلیجه شیرینی عید فطر عراقی ها

طرز تهیه شیرینی کلیجه

در مطلب زیر طرز تهیه شیرینی کلیجه را برایتان قرار داده ایم این شیرینی سنتی ویژه جشن عید فطر میباشد و متعلق به مردم عراق میباشد که آنها در جشن عید فطراز این شیرینی سنتی بسیار خوشمزه استفاده می کنند.در مطلب زیر در مورد این شیرینی سنتی در عراق توضیحات بسیار جالبی ارائه شده است که توصیه می گردد که حتما مطالب زیر را بدقت مورد مطالعه قرار دهید.

مردم کشورهای عربی و اسلامی، عید فطر را به عنوان یکی از برزگترین اعیاد اسلامی خود جشن می گیرند و با آداب و رسوم خاصی به استقبال عید فطر می روند.
یکی از چیزهایی که عید فطر را در عراق از دیگر کشورهای اسلامی متمایز می کند، پخت شیرینی « کلیجه » به صورت دسته جمعی است.
برای پخت این شیرینی اعضای خانواده دور هم جمع شده و شیرینی می پزند.
این شیرینی با ترکیبی از آرد، روغن، شکر مخلوط با خشکبار، خرما و کنجد تهیه می شود. پس از آن در قالبهای کوچک و بزرگ ریخته و مادر خانه آنها را در داخل فر قرار می دهد.
در روز عید مردم که برای عید و بازدید به خانه های هم می روند، این شیرینی را به مناسبت آنکه فصل سرما باشد یا گرما با نوشیدنی گرم یا سرد میل می کنند.
مردم عراق درجنوب بصره، بر اساس عادت قدیمی در کوچه ها و محله های خود برای ایجاد مهر و محبت جمع شده و غذای مخصوص « المطبک » را که از گوشت و برنج درست شده با هم می خورند. این آداب و رسوم را از آبا و اجداد خود به ارث برده اند و در ایام عید فطر و عید قربان از این غذا استفاده می کنند. این آداب و رسوم، رسم کشورهای جزیره عربی، نجد و حجاز بوده است و در عربستان و کویت همچنان ادامه دارد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *