طرز تهیه شیرینی گل بنفشه ای ویژه سال نو

طرز تهیه شیرینی گل بنفشه ای ویژه سال نو

طرز تهیه شیرینی گل بنفشه ای

مطلب زیر اختصاص دارد به طرز تهیه شیرینی گل بنفشه ای را برایتان قرار داده ایم این شیرینی بسیار عالی و خوشمزه می باشد امیدوارم که این شیرینی بسیار خوشمزه را تهیه کنید این شیرینی ویژه عید نوروز می باشد و می توانید از آن برای پذیرایی عید نوروزتان استفاده کنید.

یکی از مواردی که این روزها تقریبا همه رو مشغول خودش میکنه خرید و کاشت گل بنفشه تو گلدون ها و باغچه ها و… هست. توی ایام عید اغلب خونه ها پر شده از گل بنفشه های رنگارنگ و زیبا و عطر گل شب بو! چقدر زیباست که دیس های شیرینی تون رو با گل های بنفشه رنگارنگ مزین کنین. برای این کار نیاز به خمیری داشتم که پف و تغییر حالت داخل فر نداشته باشه ولی در عین حال چسبندگیش در حدی باشه که گلبرگ ها به هم بچسبن.

طرز تهیه شیرینی گل بنفشه ای

مواد لازم برای شیرینی نوروزی گل بنفشه ای

کره : ۱ پیمانه (۲۲۵ گرم)
شکر : یک دوم پیمانه (۱۱۰ گرم)
وانیل : یک چهارم قاشق چای خوری
زرده : تخم مرغ ۳ عدد درشت
آرد : ۲ و یک دوم پیمانه (۳۱۰ گرم)
شکر اضافی : ۳ قاشق غذا خوری
رنگ پودری خوراکی

طرز تهیه شیرینی گل بنفشه ای

طرز تهیه شیرینی نوروزی گل بنفشه ای

کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا کرم مانند شود.وانیل و زرده های تخم مرغ را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید.در انتها آرد را افزوده و مخلوط کنید تا خمیر لطیف و یکدست شود.خمیر را داخل کیسه فریزر به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.خمیر را از یخچال بیرون آورده و پس از کمی ورز دادن روی سطح آرد پاشی شده به قطر نیم سانت باز کنید.برای تهیه هر گل با قالب گرد ۱ سانتی ۶ گلبرگ قالب بزنید (برای مرکز گل هم یه گردالی کوچولو لازم دارید)

نیمی از گلبرگ ها را با آب مرطوب کرده و در شکر رنگی آماده شده فرو ببرید و آنها را طوری روی هم قرار دهید تا یک سوم از گلبرگ دیگری را بپوشاند.خمیر این شیرینی خیلی لطیف و البته کمی چسبنده است.تصمیم گرفتم شیرینی هام رو به رنگ بنفش در بیارم. پس با سه رنگ کار کردم. قسمت خیلی کمی به رنگ زرد برا مرکز گل ها؛ رنگ بنفش برا سایه های گل و رنگ سفید که رنگ اصلی خود خمیر بود.

مرحله اول تهیه شیرینی نوروزی گل بنفشه ای

دو سایز کاتر دایره نیاز داریم. یکی برا گلبرگ های پشتی که بزرگتر هستن و من از کاتر ۱.۵ سانتی استفاده کردم.برای گلبرگ های جلو و کنار هم از سایز کوچیکتری استفاده کردم.تمام مدت خمیر رو خوب بپوشونید تا خشک نشه و لطافت و چسبندگیش رو از دست نده ( این خیلی مهمه )مرحله دوم تهیه شیرینی نوروزی گل بنفشه ای دو نوار از خمیر کنار هم گذاشتم و با دست روشون کشیدم تا یکنواخت بشن و بعد از اون با وردنه صاف کردم.دقت کنین اصلا نیاز نیست نوار های خمیرتون یک اندازه و با قطر یکسان باشن.هر چه خطوط نامنظم تر باشه و مرز بین دو رنگ خمیر محو نامشخص تر باشه زیباتر میشه.

مرحله سوم تهیه شیرینی نوروزی گل بنفشه ای

برای گلبرگ های پشتی با کاتر بزرگتر و رنگ ساده کار کردم. ولی برای گلبرگ های پایین و طرفین از دو رنگ خمیر و کاتر کوچکتر استفاده کردم. گل ها رو به دو رنگ زدم. سمت چپ و راست تصویر تفاوت مشخصه؛ فقط دقت کنین به تفاوت رنگ غالب در گلبرگ ها.
سمت چپ که گلهام سفید هستن، رنگ غالب در گلبرگ های دو رنگ سفیده ولی در سمت راست، رنگ غالب بنفش هست.

مرحله چهارم تهیه شیرینی نوروزی گل بنفشه ای

به جهت چیدن گلبرگ ها دقت کنین. اول گلبرگ های ساده پشت رو گذاشتم. بعد گلبرگ های دو رنگ پایین رو قرار دادم.با دست از فرم دایره خارجش کنین و به حالت گلبرگ در بیارین. لبه های گلبرگ ها رو چین دار یا نامنظم کنین. اصلا نذارین به صورت یه گردی بمونه.بعد از اون دو گلبرگ کناری رو روی اونها قرار دادم و با رنگ زرد مرکز گل ها یه دایره خیلی کوچولو قرار دادم.دایره تون گرد نباشه.سطحش رو صاف کنین.روی سینی نایلون کشیدم و داخل یخچال قرار دادم تا یک ربع استراحت کنه.فر رو با دمای ۱۸۰ روشن کردم و ۵ دقیقه بعد سینی رو از یخچال در آوردم و داخل فر گذاشتم.

نکته ها :

در این شیرینی زیاد خمیر رو ورز ندین!
روی خمیر رو خوب بپوشونین!
اول گلبرگ ها رو بزنین و بعداً سراغ ساخت گل برین.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *