طرز تهیه مربا پوست هندوانه + خواص پوست هندوانه

طرز تهیه مربا پوست هندوانه + خواص پوست هندوانه

طرز تهیه مربا پوست هندوانه

شاید در ابتدا این عنوان کمی برایتان عجیب بنظر برسد که در این عنوان طرز تهیه مربا پوست هندوانه برایتان قرار داده ایم . آنهم پوست هندوانه ای که ما آن را دور میریزیم چگونه می توان با آن پوست این مربای بسیار خوشمزه و خوش آب و رنگ را تهیه نمود و این پوست علاوه بر تهیه مربا از آن خواص بسیار فوق العاده ای برای بدن ما دارد که در زیر به تمامی این موارد اشاره میکنیم.

طرز تهیه مربا پوست هندوانه
پوست هندوانه : ۵۰۰ گرم
آب آهک : به مقدار لازم
شکر : سه و نیم پیمانه ۷۰۰ گرم
آب : ۲ پیمانه
هل : ۱۵ تا ۲۰ عدد
جوهر لیمو : ۱ تا یک و نیم قاشق چایخوری

طرز تهیه مربا پوست هندوانه
قسمت سبز پوست هندوانه را جدا کنید و قسمت سفید آن را قالب بزنید سپس آن‌ها را یک شب در آب آهک قرار دهید بعد حدود ۴ الی ۵ ساعت در آب معمولی قرار دهید سپس آن‌ها را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب بجوشانید.شکر و آب را با هم مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید، صبر کنید تا شیره بجوشد سپس پوست‌های هندوانه و هل را به شیره اضافه کرده و صبر کنید تا ۵ دقیقه در شیره بجوشد حال جوهر لیمو را اضافه کنید و بعد از چند جوش حرارت را خاموش کنید.

طرز تهیه آب آهک :
۱ پیمانه آهک را با ۱ لیتر آب مخلوط کرده و آن را از صافی رد کنید.

خواص پوست هندوانه:

شاید ۹۹ درصد افرادی که میوه ی هندوانه را خریداری می کنند بعد از خوردن قسمت داخلی این میوه ، پوست آن را به عنوان دورریز کنار می گذارند در حالی که ا همین پوست میوه می توان بسیاری از بیماری ها و مشکلات را درمان کرد.
پوست هندوانه برای افزایش قدرت جنسی مردان:

برخی از تحقیقات نشان می دهد مردانی که دچار اختلال خفیف در نعوظ هستند می توانند برای رفع مشکل جنسی خود از پوست هندوانه استفاده کنند . سیترولین آمینو اسید موجود در پوست هندوانه ماده ای است که برای این افراد لازم می باشد.بهتر است پوست هندوانه را به صورت پوره دراورده و با آب لیمو مخلوط کرده میل کنید.

پوست هندوانه دفع کننده اوره:

مطالعات اخیر نیز حاکی از آن است که پوست هندوانه به دلیل وجود سیترولین که نقش مهمی در سیکل اوره بدن بازی می کند، قادر است تا نیتروژن را از خون جذب کرده و آن را به ادرار تبدیل کند.
پوست هندوانه برای درمان زخم :

پوست هندوانه حاوی ماده ای به نام آرگنین است که میزان اکسیدنیتروژن را افزایش می دهد. از این رو رگ های خونی را آرامش بخشیده و به درمان آنژین و بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند.ترکیبات موجود در پوست هندوانه رشد ماهیچه ها را بهبود بخشیده و در درمان زخم ها مؤثر است. با خستگی مبارزه کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کند. علاوه بر این با سرطان نیز مبارزه می کند.
بهبود عملکرد ورزشی با پوست هندوانه:

افرادی که قصد دارند توانایی ها و قدرت بدنی خود را در رشته ورزشی خود اقزایش دهند پوست هندوانه مصرف کنند. این روش در ایلات غربی امریکا از سالهای دور در میان ورزشکاران مورد استفاده قرار می گرفته.
کاهش فشارخون با پوست هندوانه:

اگر پزشک به شما هشدار داده است که فشارخون بالایی دارید پس پوست هندوانه بخورید تا بدنتان را از بروز سکته ها ایمن کنید. محققان ثابت کرده اند که استفاده از مکمل هایی همچون پوست هندوانه برای افراد بزرگسال مبتلا به فشارخون به عنوان یک درمان خانگی و گیاهی موثر واقع شده است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.