طرز تهیه کاپ کیک مغزدار شکلاتی دسر زمستانی

طرز تهیه کاپ کیک مغزدار شکلاتی دسر زمستانی

طرز تهیه کاپ کیک مغزدار شکلاتی

در مطلب زیر طرز تهیه کاپ کیک مغزدار شکلاتی را برایتان قرار داده ایم. این کاپ کیک ویژه زمستان و هوای سرد زمستانیست زیرا این کاپ کیک با شکلات داغ تهیه می گردد امیدوارم که از تهیه این کاپ کیک بسیار فوق العاده خوشمزه لذت ببرید

طرز تهیه کاپ کیک مغزدار شکلاتی داغ
مواد اولیه برای کاپ کیک مغزدار شکلاتی داغ

این مقدار برای ۶ نفر مناسب است
پودر کاکائو : به میزان لازم
کره : سه چهارم لیوان + ۳ قاشق غذاخوری
کاکائو تخته ای : ۳۵۰ گرم
خامه ( رقیق شده با شیر ) : نصف لیوان
تخم مرغ : ۵ عدد
شکر : سه چهارم لیوان
آرد : دو سوم لیوان
کاکائو : به میزان لازم

طرز تهیه کاپ کیک مغزدار شکلاتی داغ

ابتدا قالب مناسب کاپ کیک را آماده کرده و داخل آن کره بزنید و اطراف آن را کاملا چرب کنید.داخل قالب مقداری پودر کاکائو نیز الک کنید طوری که همه کف و دیواره ها را بپوشاند.در انتها قالب را برگردانده و چند ضربه بزنید تا مقدار اضافی خارج شود.۳۵۰ گرم شکلات را به همراه کره داخل مایکروویو کاملا آب کنید(یا روی حرارت).

اجازه دهید کمی سرد شود سپس آن را به خامه را اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید.صبر کنید تا کاملا خنک شود.سپس تخم مرغ، آرد و شکر را اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید تا خمیر یکنواخت شود.حال خمیر را پوشانده و به مدت ۲ تا ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید.

خمیر را داخل قالب بریزید. سپس داخل خمیر یک عدد کاکائو قرار دهید اما زیاد آن را به سمت انتها وارد نکنید بهتر است کاکائو نیمه خمیر توقف کند.قالب را داخل فری که از قبل با دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت گرم شده است قرار داده و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه اجازه دهید بپزد.وقتی کیک پخت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا سرد شود.سپس ظرفی روی قالب قرار داده و قالب را ۱۰دقیقه معکوس کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *