طرز تهیه کوکو ذرت و خوش رنگ کردن آن با رب گوجه فرنگی

طرز تهیه کوکو ذرت و خوش رنگ کردن آن با رب گوجه فرنگی

طرز تهیه کوکو ذرت بسیار خوشمزه

مطلب زیر اختصاص دارد به طرز تهیه کوکو ذرت کنسرو شده. شما می توانید با استفاده از رب گوحه فرنگی این کوکو را بسیار خوش طعم کنید و از طعم فوق العاده آن استفاده کنید در این کوکو از سیب زمینی , گوشت چرخ کرده و ادویه های لازم در آن استفاده گردیده است امیدوارم که این کوکوی خوش طعم را ختما تهیه کنید.

مواد لازم برای کوکو ذرت :

پیاز : یک عدد
روغن : یک فنجان
تخم‌مرغ : پنج عدد
نمک، فلفل و زردچوبه : به مقدار لازم
رب گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری
سیب‌زمینی : یک عدد بزرگ
کنسرو ذرت : دو کاسه ماست‌خوری
گوشت چرخ کرده : یک کاسه ماست‌خوری‌

با این مقدار مواد لازم به اندازه یک ماهیتابه متوسط از «کوکو ذرت» خواهیم داشت.

طرز تهیه ی کوکوی ذرت :

یک عدد پیاز کوچک را با نصف فنجان روغن و با شعله زیاد، سرخ کرده و به آن زردچوبه می زنیم.سپس یک قاشق غذاخوری رب گوجه، گوشت چرخ کرده، کمی نمک و فلفل را اضافه کرده، تفت می دهیم تا مایه گوشتی آماده شود.یک عدد سیب زمینی درشت را با دنده ریز رنده کرده، پنج عدد تخم مرغ،

دو کاسه ماست خوری ذرت، کمی نمک و فلفل اضافه کرده، تا مایه کوکو آماده شود.نصف فنجان روغن را در یک ماهیتابه متوسط داغ کرده، نصف مایه کوکو را در آن می ریزیم. مایه گوشتی را اضافه کرده و بعد بقیه مایه کوکو را اضافه می کنیم سپس در ماهیتابه را می گذاریم تا کوکو کمی بسته شود.

کوکو را برش می دهیم و در ظرف را می گذاریم. بعد از کمی پخت، دوباره روی محل برش قبلی را برش می زنیم ولی در ظرف را نمی گذاریم تا لبه های برش خورده کوکو سرخ و برشته شود. سپس آن را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز سرخ و برشته شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *