طرز تهیه کیک آناناس و گردو مقوی ترین کیک ویژه کودکان

طرز تهیه کیک آناناس و گردو مقوی ترین کیک ویژه کودکان

طرز تهیه کیک آناناس و گردو

میوه آناناس جز یکی از مقوی ترین میوه ها میباشد که شما میتوانید از این میوه برای تهیه کیک و در زیر طرز تهیه کیک آناناس و گردو بوسیله این میوه برای شما قرار داده شده است امیدوارم که طعم این کیک که سرشار از میوه آناناس میباشد لذت ببرید.

این کیک برخلاف نامش که تداعی‌کننده کیکی اسفنجی و پف‌دار است، به شیرینی آناناسی شباهت بیشتری دارد.در ضمن شما می‌توانید به جای کمپوت آناناس، در این فصل از آناناس تازه استفاده کنید.

مواد لازم برای ۴ نفر:

– آرد گندم؛ ۳۰۰ گرم
– کره (قطعه‌قطعه شده)؛ ۲۰۰ گرم
– پودر قند؛ ۱۷۰ گرم
– نمک؛  نوک قاشق چای‌خوری
– پوست لیموترش رنده‌شده؛  نوک قاشق سوپ‌خوری
– تخم‌مرغ؛ یک عدد
– آناناس کنسروی یا تازه؛ ۷۵۰ گرم
– شکر؛ ۵۰ گرم
– گردو؛ ۱۰۰ گرم
– آب‌لیمو ترش؛ ۴ قاشق سوپ‌خوری

روش تهیه:
۱ – کاسه‌ای آماده کرده، آرد، کره، ۷۰گرم پودرقند، نمک، پوست لیموترش و تخم‌مرغ را در آن بریزید. پس از مخلوط کردن مواد با قاشق، با دست، خوب مواد را ورز دهید تا خمیری یکدست حاصل شود. حالا این خمیر را به شکل یک گلوله درآورید، سپس خمیر گلوله‌ای را داخل لایه‌ای از سلفون بپیچید و حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید تا شکل بگیرد.
پس از گذشت ۴۵دقیقه، فر اجاق‌گاز را روی حرارت ۲۰۰درجه سانتی‌گراد یا ۳۹۰ درجه فارنهایت یا شماره۶ بگذارید تا گرم شود.

۲ – اگر می‌خواهید از کمپوت آناناس استفاده کنید، آناناس‌ها را از داخل آب آن بیرون آورده و با چاقو به دو نیم کرده، در ظرفی قرار دهید. در غیر این صورت، آناناس تازه را پوست کنده، خرد کنید. حالا مقداری پودرقند روی تکه‌های آناناس بپاشید و چند دقیقه بگذارید تا آب آنها کمی کشیده شود.

۳ – قالب کیکی با ارتفاع کم آماده کنید و سطح داخل آن را با کاغذ مخصوص شیرینی‌پزی پوشش دهید، سپس خمیر را روی آن پهن کنید و حلقه‌های آناناس را روی آن بچینید. مغز گردو را نیز خرد کنید و روی حلقه‌های آناناس بریزید. حالا قالب را در طبقه وسط فر با همان درجه و حدود ۲۰دقیقه حرارت دهید تا کیک بپزد.

۴ – در این فاصله، باقیمانده پودر قند را با آب لیموترش مخلوط کرده،  پس از پخت کیک، سطح روی آن را با قلم‌موی مخصوص آشپزی به این مواد آغشته کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *