طرز پخت کراکر پنیر چدار همراه با مایه خمیر فوری

طرز پخت کراکر پنیر چدار همراه با مایه خمیر فوری

طرز پخت کراکر پنیر چدار

در زیر طرز پخت کراکر پنیر چدار را برایتان قرار داده ایم شما میتوانید از این کراکر بعنوان یک عصرانه عالی و برای پذیرایی از مهمانانتان استفاده کنید تا از طعم آن لذت ببرید.

مواد لازم :
آرد : سه چهارم پیمانه
خمیرمایه فوری : یک و نیم قاشق مرباخوری
نمک : یک هشتم قاشق مرباخوری
جوش شیرین : یک هشتم قاشق مرباخوری
شکر : یک هشتم قاشق مرباخوری
سرکه سفید : یک هشتم قاشق مرباخوری
آب : یک چهارم پیمانه به اضافه ۳قاشق غذاخوری
کره : یک قاشق غذاخوری
روغن زیتون یا مایع : یک قاشق غذاخوری
پنیر چدار رنده شده  : ۱۱۳گرم

طرز تهیه کراکر پنیر چدار :
آرد، خمیرمایه، نمک، جوش شیرین و شکر را با هم مخلوط کنید.در قابلمه کوچکی آب، کره و روغن را به جوش بیاورید، سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود.سرکه را به آب اضافه کنید و به مخلوط آرد بیفزایید و هم بزنید تا مخلوط شود. خمیر نرم و چسبناکی به دست خواهد آمد.کاسه را کمی چرب کنید و خمیر را در آن قرار دهید؛ روی آن را بپوشانید و بگذارید یک شب کامل در یخچال بماند.روز بعد، خمیر را از یخچال بیرون بگذارید تا به دمای اتاق برسد.۲عدد سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.فر را روی ۱۷۵درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

خمیر را به ۲قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را روی سطحی که در آن کمی آرد پاشیده شده است، با وردنه باز کنید. سپس هر یک از خمیرها را از طول طوری تا بزنید که یک لایه در زیر و لایه بعدی روی آن قرار گیرد. سپس تای خمیر را باز کنید (برای این که کنار کراکر نازک شود) سپس چهارگوش، چهارگوش برش بزنید و در سینی بچینید، روی آن ها را با خلال دندان سوراخ کنید و کمی پنیر، نمک و فلفل سیاه بریزید و به مدت ۱۰ تا ۱۴دقیقه در فر قرار دهید تاکمی طلایی شود.کراکر هنگام خوردن باید ترد باشد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.