طول عمر افراد سیگاری کمتر خواهد بود

طول عمر افراد سیگاری کمتر خواهد بود

افراد سیگاری نسبت به دیگران دربرابر مرگ زودهنگام آسیب پذیرتر هستند.استعمال دخانیات خطرات جبران ناپذیر زیادی برای سیگاری ها دربردارد. به تازگی محققین آمارجدیدی در زمینه مرگ و میر افراد سیگاری به دست آورده اند که در این بخش به آنها اشاره خواهیم کرد.

تحقیقات انجام شده در استرالیا نشان داده از هر ۳ سیگاری ۲ نفر به دنبال استعمال دخانیات فوت می‌کنند. بر اساس تحقیقی که در مجله BMC Medicine منتشر شده زیر نظر گرفتن ۲۰۰ هزار فرد استرالیایی ۴۵ ساله که به طور میانگین از ۳۵ سالگی استعمال دخانیات را آغاز کرده بودند و روزانه ۱۵ نخ سیگار می‌کشیدند نشان داد، استعمال دخانیات سبب فوت دو سوم این افراد می‌شود. محققان داوطلبان را به مدت ۴ سال زیر نظر داشتند و بررسی‌ها اثبات کرد احتمال مرگ زود هنگام در این افراد ۲.۹۶ برابر سایر افراد است. به گفته متخصصان، سیگار ۱۰ سال از طول عمر افراد می‌کاهد.

آمار نشان می‌دهد در حالی که ۴۴.۶ درصد افراد سیگاری قبل از ۷۵ سالگی فوت می‌کنند این آمار میان افراد غیر سیگاری تنها ۱۸.۹ درصد است. هر چه میزان نخ مصرفی سیگار بالاتر باشد احتمال مرگ نیز بالاتر می‌رود. محققان می‌گویند احتمال فوت در کسانی که سیگار را ترک می‌کنند به مراتب کاهش می‌یابد‌. احتمال مرگ در این افراد در مقایسه با غیر سیگاری‌ها ۱.۴۲ برابر است اما در کسانی که قبل از ۴۲ سالگی سیگار را ترک می‌کنند احتمال مرگ با افراد غیر سیگاری یکی می‌شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *