درباره عضله های ساعد و شانه بیشتر بدانید

محل قرار گیری عضله ساعد وشانه

عضله های شانه و ساعد: وظایف و کار مهم عضلات ساعد و شانه و هر آنچه که باید در این مورد بدانید و در ورزش بدنسازی باید اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید برایتان توضیح میدهیم

عضله های شانه و ساعد

نام علمی: اکستنسور و فلکسور ساعد؛ نام مصطلح: ساعد

محل عضله:

این عضله از پایین آرنج تا مچ دست ادامه دارد.

کار عضله:

وظیفه ی این عضله خم و راست کردن مچ دست است. ساعد به مثابه ی ابزاری برای حرکت دادن هالتر، اهرم دستگاه و دمبل توسط بالاتنه است. حتی با وجود عضلات سینه ای قوی اگر ساعد قدرت کافی برای در دست گرفتن هالتر نداشته باشد نمی توانید پرس سینه روی نیمکت را انجام دهید.

بازده تمرینات:

عضله ی قوی ساعد، در دست گرفتن وزنه برای تمرینات بدنسازی را آسان تر می کند. ساعد نیرومند می تواند از بروز عارضه ی آرنج تنیس بازان و سندرم کانال کارپال- التهاب دردناک اعصاب مچ دست در اثر حرکات تکراری مثل تایپ و سفت کردن پیچ با آچار در خط تولید کارخانه- پیشگیری کند.

نکات ویژه:

برای اطمینان از قدرت عضله ی ساعد، هالتر یا دمبل مورد استفاده را محکم در دست بگیرید.

ورزش های پیشنهادی ما:

کِرل مچ دست با دمبل، کِرل معکوس مچ دست با دمبل، تکرار کِرل با میله یا کابل کششی

درباره  عضله های ساعد و شانه بیشتر بدانید

کار مهم عضله چرخاننده شانه

عضله های شانه و ساعد:

نام علمی: روتاتور کاف، نام مصطلح: چرخاننده ی شانه

محل عضله:

به مجموعه ی چهار عضله ی کوچک زیر شانه عضلات چرخاننده ی شانه می گویند.

کار عضله:

بازو را در حفره ای که مفصل بازو را می سازد نگه می دارد. این عضلات برای چرخاندن مفصل شانه در حرکاتی مثل انداختن توپ یا شنا دخالت دارند. توپ اندازان بیسبال اغلب در معرض آسیب دیدگی عضلات چرخاننده ی شانه قرار می گیرند.

بازده تمرینات:

با تلاش بیشتر برای تقویت این عضلات که معمولا در معرض آسیب دیدگی هستند کمتر دچار پارگی یا کشیدگی عضله ی شانه می شوید. عضلات جرخاننده ی ضعیف به راحتی و تنها با حمل کیف دستی یا دراز کردن بازو برای برداشتن جسمی از روی میز آسیب می بینند.

نکات ویژه:

علاوه بر انجام دادن تمرینات عضلات چرخاننده ی شانه حرکت دادن شانه در جهات مختلف نیز توصیه می شود. این عضلات در نتیجه ی کار کردن عضله ی دالی فعال می شوند. اگر عضله ی دالی ضعیف باشد و تمرینات سنگین بالاتنه را انجام دهید امکان آسیب دیدن عضلات چرخاننده ی شانه وجود دارد.

درد مزمن شانه می تواند ناشی از آسیب دیدگی عضله ی چرخاننده ی شانه باشد. گاهی اوقات پارگی این عضله با انجام دادن تمرینات خاصی بهبود می یابد و گاهی هم به عمل جراحی نیاز است.

تمرینات پیشنهادی ما:

چرخش داخلی و خارجی شانه با کش ورزشی، دمبل، وزنه، کابل دستگاه کراس اور.

از پشت تان غافل نشوید:

ورزشکار ۳۰ ساله ای را می شناسیم که از درد مداوم کمر شکایت دارد طوری که اغلب از شدت درد دولا می ماند ایا با انجام دادن تمرینات تقویت عضلات، کمر بهبود می یابد؟ بله


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.