عوارض مصرف فالوده و خربزه برای این افراد

عوارض مصرف فالوده و خربزه برای این افراد

عوارض مصرف فالوده و خربزه برای این افراد

بخوانید گفته های محققان طب سنتی را درباره مصرف همزمان خربزه و فالوده با هم که برای برخی افراد مضر است و باعث بروز مشکلاتی می شود بخوانید در ادامه عوارض مصرف فالوده و خربزه برای این افراد .

محمد کاشانی کارشناس طب سنتی، گفت: افرادی که به ما مراجعه می‌کنند، تقریبا ۵۰ درصدشان یا مبتلا به کبد چرب هستند یا در شرف ابتلا به آن بیماری هستند.

افراد مبتلا به کبد چرب باید در نظر داشته باشند که استفاده از گوشت‌ها، لبنیات، تخم مرغ به خصوص زرده‌ تخم مرغ که اشباع از کلسترول است، نوشابه‌های گازدار، فالوده، آب میوه‌های مصنوعی، کنسرو‌ها، ترشیجات و شیرینی‌جات که اشباع از چربی هستند، می‌توانند شیوع این بیماری در بدن را گسترش دهند. همچنین زیاده روی در مصرف گرمی‌جات، خربزه، سیر و حتی نان و عادت‌های غذایی اشتباه، مثل پراکنده غذا خوردن نیز می‌تواند این بیماری را تشدید کند.

عوارض مصرف فالوده و خربزه برای این افراد

شکر جزو مواردی است که می‌تواند ضرر‌های زیادی برای بدن داشته باشد، زیرا کبد ظرفیت محدودی برای متابولیسم شکر در بدن دارد. از طرفی مردم به طور متوسط روزانه ۲۰ قاشق شکر مصرف می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود قند اضافی در بدن متابولیزه شود و بیماری کبدی را به وجود آورد.

مصرف مقادیر بالایی از شکر به کبد چرب و دیگر مشکلات جدی‌تر منجر می‌شود و فروکتوز اضافی در بدن به دلیل مصرف شیرینی جات مصنوعی ایجاد می‌شود که از جمله این مواد می‌توان به مصرف فالوده و نوشابه‌های گازدار اشاره کرد.

عوارض مصرف فالوده و خربزه برای این افراد

فالوده در رفع اسهال ناشی از حرارت و گرمازدگی کمک می‌کند و ارزش غذایی بالایی دارد، ولی به افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند توصیه نمی‌شود، زیرا نه تنها در بهبود آن نقشی ندارد بلکه باعث تشدید این بیماری می‌شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.