غذای سرشار از عدس قرمز دشمن سرطان

غذای سرشار از عدس قرمز دشمن سرطان

عدس قرمز دشمن سرطان

در مطلب زیر به غذایی اشاره شده است که سرشاز از عدس قرمز میباشد و این عدس قرمز براستی دشمن سرطان است و بدن را در مقابل انواع سرطان محافظت میکند و علاوه بر این ماده ای بسیار مفید برای قلب و سایر اندام های دیگر میباشد.

این ماده غذایی نیز برای قلب بسیار مفید است و دشمن سرطان است.  امگای سه نیز از بروز عارضه های قلبی جلوگیری می کند و سرشار از اسید لیپید و برخی پروتئین هاست.
این غذا برای برای ۶ نفر است و برای مبتلایان به دیابت نوع دو نیز بسیار مفید می باشد .

مواد لازم :
عدس قرمز : ۲ لیوان
تره فرنگی : ۳ عدد ( خیلی نازک حلقه شود )
تخم گیشنیز : ۲ قاشق مرباخوری پودر
گیشنیز تازه : یک قاشق سوپ خوری ( خرد شده)
نعنا تازه : دو قاشق سوپ خوری ( خرد شده )
سرکه : یک قاشق سوپ خوری
آب مرغ بدون چربی : یک لیتر
نخم مرغ : ۴ عدد
فلفل و نمک : به اندازه لازم
جعفری : کمی برای تزیین

طرز تهیه :
عدس ها را در یک قابلمه می ریزیم و تره فرنگی، پودر تخم گشنیز، گشنیز، نعنا، سرکه و آب مرغ را به آن می افزاییم و روی حرارت می گذاریم.بعد از این که جوش آمد، باید به مدت ۳۰- ۴۰ دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد تا عدس ها بپزد و آب آن کشیده شود. فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه ی سانتیگراد گرم می کنیم .پس از آن به مواد آماده شده، نمک و فلفل می افزاییم و به طور کامل مخلوط می  کنیم.وسط مواد را با دست خالی کرده و یک تخم مرغ در آن قسمت می شکنیم.روی ظرف فویل آلومینیوم کشیده و به مدت ۱۵- ۲۰ دقیقه در فر ۱۸۰ درجه سانتیگراد می گذاریم تا وقتی که تخم مرغ ببندد.آن گاه روی این غذا را با جعفری خرد شده تزیین می کنیم.

نکات تغذیه ای :
۱ – عدس منبع خوبی از آهن، پروتئین، فیبر، کربوهیدرات های پیچیده و اسید فولیک است. همچنین کم چربی، کم کالری، بدون کلسترول و به همان نسبت ارزان قیمت می باشد.

۲ – یک لیوان عدس پخته ، ۹۰ درصد مقدار مورد نیاز اسید فولیک را در روز را تأمین می کند و بیشتر از هر غذای غنی نشده دیگری، اسید فولیک را برای بدن فراهم می کند.

۳ – عدس دارای فیبرهای محلول است که این فیبرها مانند یک جاروی زبر، دستگاه گوارش را تمیز می کنند. این نوع فیبر گلوکز( قند) و کلسترول سرم را کاهش می دهد. همچنین نیاز به انسولین را در افراد دیابتی کم می کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *