غذای ویتامین دار را با روش زیر تهیه کنید!

غذای ویتامین دار را با روش زیر تهیه کنید!

طرز تهیه غذای ویتامین دار

مطلب زیر اختصاص دارد به طرز تهیه غذای ویتامین دار .ش ما با تهیه این غذا که به وسیله ران مرغ و انواع سبزیجات دیگر تهیه می گردد میتوانید به یکباره تمامی ویتامین ها را وارد بدنتان کنید و بدن خود را مقاوم سازی کنید.

مواد لازم برای یک نفر:
ران مرغ: ۱۰۰ گرم
کرفس خرد شده: یک‌دوم پیمانه
آویشن: یک‌دوم قاشق چایخوریوم پیمانه
جعفری خرد شده: یک قاشق غذاخوری
برگ بو: یک عدد
آرد گندم: یک‌چهارم پیمانه
بکینگ پودر: یک‌هشتم چایخوری
پیاز خرد شده: یک‌چهارم پیمانه
شیر کم‌چرب یک درصد: یک هشتم پیمانه

طرز تهیه:
ماهیتابه را با حرارت ملایم گرم و کف آن را با روغن چرب کنید. ران مرغ را به قطعات کوچک‌تری تقسیم کرده و داخل ماهیتابه بریزید تا برای مدت ۴ دقیقه بپزد و همه سطوح آن قهوه‌ای رنگ شود. حال ران‌های مرغ را از ماهیتابه خارج کنید و همان طور که ماهیتابه را گرم نگه داشته‌اید، کرفس، هویج، آویشن، پیاز و برگ بو را داخل آن بریزید و برای ۵ دقیقه سرخ کنید.

در این هنگام ران‌ها را به ماهیتابه برگردانید و یک پیمانه آب یا در صورت امکان آب مرغ به آن اضافه کنید و آن را به جوش بیاورید. سپس حرارت را کم کرده و ۳۰ دقیقه به همین حال بگذارید.در داخل یک ظرف آرد گندم، جعفری، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید. سپس شیر را اضافه کرده و به هم بزنید. این مخلوط را به مواد قبلی اضافه کرده و ۱۰ دقیقه حرارت دهید.

غذا حاضر است.
مرغ منبع خوبی از پروتئین است و ۱۰۰ گرم از آن ۵۸ درصد نیاز پروتئینی بدن را برطرف می‌کند از آنجا که چربی گوشت مرغ نسبت به گوشت چهارپایان کمتر است، کسانی که از برنامه‌های کاهش وزن استفاده می‌کنند، می‌توانند این گوشت را جایگزین گوشت قرمز کنند. در افراد مسن پروتئین‌های موجود در گوشت مرغ از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

مرغ منبع خوبی از نیاسین (B3) است که از گروه ویتامین‌‌های B محسوب می‌شود و از بدن در مقابل سرطان‌ها دفاع می‌کند. کمبود نیاسین موجب آسیب دیدن ماده ژنتیکی (DNA) می‌شود. با مصرف ۱۰۰ گرم از گوشت مرغ ۷۰ درصد از نیاز روزانه به نیاسین تامین می‌شود.

سلنیوم نیز به میزان کافی در مرغ پیدا می‌شود. این ماده در بسیاری از مسیرهای متابولیک مورد استفاده قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به متابولیسم هورمون‌های تیروئید و عملکرد ایمنی بدن نام برد.دیگر ویتامین‌های موجود در مرغ ویتامین B6 است که همراه ویتامین B3 به متابولیسم انرژی در بدن کمک و واکنش‌های متابولیک را هدایت می‌کند.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را نیز مطالعه کنید:

علائم شایع کمبود ویتامین های مختلف در بدن


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.