غذای ویژه دیابتی ها را با این روش خاص تهیه کنید!

غذای ویژه دیابتی ها را با این روش خاص تهیه کنید!

طرز تهیه غذای ویژه دیابتی ها

در مطلب زیر طرز تهیه یک غذای بسیار خوشمزه و عالی را برایتان قرار داده ام. غذای ویژه دیابتی ها را در زیر بطور کامل برای شما کاربران گرامی بطور کامل توضیح داده شده است امیدوارم که مورد قبولتان واقع گردد.

دستور تهیه غذایی که مشاهده می کنید بر گرفته از مجله معتبر The Australian Women’s Weekly می باشد. این دستور تهیه توسط انجمن دیابتیهای استرالیا مورد آزمایش قرار گرفته است و کاملا با سلامت افراد مبتلا به دیابت منطبق می باشد.اگر شما به این بیماری مبتلا می باشید باید رژیم غذایی سالم و صحیحی را اتخاذ کنید که چربی کمی داشته باشد و حاوی فیبر بالایی باشد. اما این بدین معنا نیست که از خوردن غذاهای لذیذ محروم بمانید.این مجله نام آشنا با همکاری انجمن دیابتیهای استرالیا دستور تهیه وعده های مختلف غذایی را آزمایش و بهترین آن را تایید و در اختیار خوانندگان قرار داده است. سعی ما نیز این است که چندی از این غذاها پیشکش شما دوستان عزیز کنیم.

غذای ویژه دیابتی ها

مواد لازم
گوجه فرنگی متوسط، به دو نیم تقسیم شده : ۴ عدد
سرکه بالزامیک : ۲ قاشق غذا خوری
اسپری روغن آشپزی
قارچ درشت خرد شده : ۳۰۰ گرم
ریحان : یک دوم فنجان
سبزی جعفری ، درشت خرد شده : یک چهارم فنجان
تخم مرغ : ۴ عدد
ژامبون کم نمک : ۲۰۰ گرم
برش های باریک نان تست : ۸ تکه
مدت زمان آماده سازی و پخت: ۳۵ دقیقه
میزان سرو: ۴ نفر

غذای ویژه دیابتی ها
فر را پیش از انجام هر کاری روی ۲۰۰ درجه سانتی گراد ( ۴۰۰ درجه فارنتهایت ) قرار دهید تا آرام آرام گرم شود.درون سینی فر نسبتا کم عمقی گوجه ها و یک قاشق غذا خوری سرکه بالزامیک را با یکدیگر ترکیب کرده و با اسپری روغن تنها کمی آن را چرب کنید.
سپس به مدت ۲۰ دقیقه سینی گوجه ها را درون فر بگذارید تا حالت کبابی به خود بگیرد.

در حالی که گوجه ها درون فر هستند، تابه ای بردارید و مقدار کمی روغن به آن اضافه کنید و روی شعله ملایم قرار دهید.سپس قارچها و مابقی سرکه بالزامیک را به به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا وقتی که قارچها نرم و ترد شدند حرارت را ببندید در آخر سبزیجات را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید.

بلافاصله مخلوط قارچها را به درون ظرف سرو خود انتقال دهید و روی آن را بپوشانید تا گرم بماند.تخم مرغها را نیز درون همان تابه که روغن کمی دارد نیمرو کنید.بلافاصله برشهای ژامبون را نیز کمی حرارت دهید.در آخر فورا ژامبون، تخم مرغ، فارچ، گوجه فرنگی و سبزیجات را با نان تست سرو کنید.

ارزش غذایی به ازای هر وعده (نفر):
۷/۹ گرم چربی
۶/۲ گرم چربی اشباع شده
۳۷۵ کالری
۷/۳۰ گرم کربوهیدرات
۳/۲۸ گرم پروتئین
۴/۹ گرم فیبر
۴۴۴ میلی گرم سدیم


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.