متداول ترین سوالات تازه مادران

متداول ترین سوالات تازه مادران

 

برخی از تازه مادران در اوایل بارداری سوال های زیادی برایشان به وجود می آید آن ها دائما نگران سلامت جنین خود هستند و با هر اتفاقی می ترسند به جنینشان آسیب وارد شود در این بخش به برخی از متداولترین سوالات تازه مادران توسط متخصصین پاسخ داده شده است که با هم می خوانیم.

زمانی که برای اولین بار، بارداری را تجربه می‌کنید، طبیعی است که دچار استرس و نگرانی شوید. اما نگران نباشید، زیرا پزشکان، همواره پاسخگوی سؤالات شما هستند و نکات لازم را به شما می‌آموزند. متداول‌ترین سؤالات و نگرانی‌هایی که ذهن مادران را به خود مشغول می‌کند، عبارت است از:

آیا ممکن است با سقط جنین مواجه شوم؟
این سؤالی است که همه زنان و در تمام بارداری‌ها از خود می‌پرسند. حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از بارداری‌ها به سقط ختم می‌شود. اما زمانی که سه ماهه اول را پشت سر بگذارید، شانس سقط جنین به شدت کاهش می‌یابد.

اگر تهوع صبحگاهی‌ام برطرف شده باشد، به معنای مرگ جنین است؟
برخی از زنان، ۱۲ هفته نخست بارداری‌شان وحشتناک است زیرا تهوع صبحگاهی اجازه هیچ کاری را به آنها نمی‌دهد. با عبور از این دوران و بهبود روند بارداری، این افراد تصور می‌کنند که حتما کودکشان را از دست داده‌اند. در اندک مواردی، توقف تهوع صبحگاهی به معنای این است که سقط رخ داده است اما شما متوجه نشده‌اید، اما در بیشتر موارد، نشان از سلامت کامل بارداری دارد.

چرا هنوز حرکت جنین را احساس نکرده‌ام؟
معمولا حرکات جنین، از ۱۸ تا ۲۲ هفتگی آغاز می‌شود. اما مادرانی که برای نخستین بار، بارداری را تجربه می‌کنند، هیچ تصوری از حرکات جنینی ندارند و ممکن است متوجه حرکت او نشوند.

به اندازه کافی غذا می‌خورم یا نه؟
ایده‌آل‌ترین اضافه وزن برای زنان باردار، ۱۱ تا ۱۵ کیلوگرم است. اگر کمتر یا بیشتر از این مقدار اضافه وزن پیدا کرده‌اید، با پزشکتان درمیان بگذارید تا از سلامت جنین و خودتان مطمئن شوید.بارداری، خارق‌العاده‌ترین کاری است که زن می‌تواند انجام دهد. بنابراین فقط سعی کنید از این ۹ ماه لذت ببرید و نگران هیچ چیز نباشید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *