متن انشا با موضوع تناسب اندام و ورزش

موضوع اتشا درباره ورزش

موضوع انشاء درمورد ورزش و سلامتی

ورزش بر روی جسم و رحیه فرد بسیار تصیر گذار است پس ورزش را همیشه در برنامه خود قرار دهیم . انجام ورزش صبحگاهی برای افراد زیادی کابوس است، زیرا برای انها پیدا شدن صبح زود و رفتن به باشگاه بسیار سخت است.

با این وجود ورزش صبحگاهی فواید زیادی دارد که بشما کمک می کند تااهداف خودرا در رسیدن به آمادگی جسمانی به دست آورید.

یکی از فواید ورزش کردن در صبح زود این است که شما مطمئن هستید که اینکار را انجام می دهید ودر طول روز ان رابه تعویق نمی‌اندازید اگر شما بخود بگویید که بعد از ظهر ورزش می کنید ممکن است در طول روز خسته شوید و بهانه‌های‌ زیادی برای ورزش نکردن بتراشید.

ممکن است ابتدا سخت باشد که صبح بیدار شوید و ورزش کنید یا به باشگاه بروید اما کم‌کم به این روند عادت می کنید و زودتر از خواب بیدار میشوید. انشا درباره تربیت بدنی و ورزش با انجام ورزش صبحگاهی سرحال تر به محل کار خود می روید و خودرا وادار می کنید تا از غذا های غیر سالم نخورید.

کسانی که اول صبح ورزش می کنند، الگوی خواب بهتری دارند، زیرا صبح زود بیدار میشوند و بالطبع شب به موقع میخوابند.

اگر بعد از ظهر یا غروب ورزش کنید انرژی شما در این زمان از روز بالا می رود، زیرا آدرنالین بیشتری در بدن ترشح میشود که باعث می شود شما در زمان خواب خسته نباشید و نتوانید آسان بخوابید.

هنگامیکه صبح زود ورزش می کنید از لحاظ ذهنی و جسمی برای کارهای روزانه آماده‌تر هستید.

ورزش ترکیبی از فعالیت های‌ فیزیکی عادی و معمول و مهارت های‌ شخصی و بعنوان تفریح و یکسری از قوانین که برای مسابقه ؛ لذت بردن و رسیدن به برتری است.

ترکیب شخصیت هایی با مهارت های‌ متفاوت دریک ملت، شجاعت و دلاوری ان ملت را افزایش می دهد. امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با ان سرو کار دارند.

عده ای از مردم، ورزشکار حرفه ای اند و گروهی ورزشکار آماتور . گروهی طرفدار و علاقه مند به ورزش و دیدن برنامه ها، مسابقات و نمایش های‌ ورزشی بوده،

وعده ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می گذرانند.

– ورزش، روحیه شجاعت، از خود گذشتگی، مبارزه با ستم و ستمگر و دفاع از ستمدیده را در انسان تقویت نموده، اراده او را قوی می سازد.

– اهمیت سلامتی و توانمندی جسمانی بر کسی پوشیده نیست.

چگونه کمتر ورزش کنیم و همچنان جوان به نظر برسیم؟

استیو هولمان نویسنده و خالق برنامه ورزشی F4X و کتاب Old School, New Body ، سردبیر مجله Iron Man و همچنین سالها پیشگام در مجلات فیتنس بوده است. او با بیشتر حرفه‌ای ترین‌ها در امور باشگاه و مربیان بدنسازی کار کرده است و همراه با همسرش، Becky، برنامه‌ای تمرینی تدوین کرده که سالم و به صرفه در زمان است و می‌تواند شما را یک دهه از سنی که دارید جوان‌تر نشان دهد.

مخصوصا برای اشخاص ۳۵ سال به بالا( البته برای هر سنی توصیه می‌شود) مناسب است و تضمین شده که تنها در چند روز هم شاهد تفاوت‌هایی خواهید بود!

این کتاب مبنی بر اطلاعاتی است که در عرض هفت سال گذشته در مجله Iron Man نمایان شده است و از دانش ِ جمع آوری شده از مربیان حرفه‌ای فیتنس که بهترین‌ها را تعلیم داده‌اند در این کتاب بهره برده شده است؛ ( مانند کلینت ایستوود و کارل ودرز و سوزان سامرز). این کتاب شامل تمرینات، برنامه غذایی و قدم‌هایی که لازم است برای شروع این پروسه برداشته شود، می‌باشد.

این برنامه تمرینی، برای مردان و زنان مشابه است. استیو و همسرش با اطمینان می‌گویند که مردها و زن‌ها می‌توانند و باید به یک شیوه ورزش کنند. نیازی به تمرینات جداگانه یا متفاوت نیست.

اگر می‌خواهید فرایند پیری را کند کرده و به اندام رویایی‌تان برسید، باید از این ۵ اشتباه رایج جلوگیری کنید:

دست از رژیم بردارید!
دست از خوردن غذاهای کم چربی که در تبلیغات به عنوان ” غذای سالم ” نام برده می‌شود بردارید. بدن شما برای درست کار کردن به چربی نیاز دارد! اگر مدام کالری‌ها را میشمارید و تنها کم چرب‌ها را می‌خورید، نمی‌توانید از خوردن لذت ببرید! نگران مرگ بودن، قطعا جوان‌ترتان نمی‌کند.

از تمرینات طولانی و دیوانه وار هوازی دست بکشید!
سلامت قلبی و عروقی می‌تواند با زمان بسیار کمتر و با تلاش کمتر از کلاس‌های طولانی باشگاه و ساعت‌هایی که روی تردمیل هستید هم تامین شود. در حقیقت، دویدن روی تردمیل و سایر زورآزمایی‌های طولانی هوازی می‌تواند فرایند پیری را با افزایش رادیکال‌های آزاد در بدن شما، تسریع نماید! راه‌های عاقلانه خیلی بیشتری برای ورزش کردن وجود دارد.

سن و سال‌تان را سرزنش نکنید!
مطالعات نشان داده‌اند حتی افرادی که در دهه ۹۰ زندگی‌شان هستند نیز می‌توانند در عرض کمتر یک ماه، به کمک بعضی از تمرینات وزنه، عضله بسازند. همه می‌توانند در هر سنی بدن‌شان را تغییر دهند، از ۲۵ سال تا ۹۵ سال! شما باید پیوسته خودتان را به چالش بکشید چون چیزی که شما را جوان نگه می‌دارد، چالش و تمرین مداوم در جهت پیشرفت است. و چه چالشی بهتر از متناسب و تندرست ماندن؟

واقعیت:
بدن شما می‌تواند همانی باشد که در سی سالگی‌تان بوده است!

بهانه‌ای برای ورزش نکردن وجود ندارد!

“سن مناسب ” ی هم برای ورزش کردن وجود ندارد!

شما می‌توانید بازهم احساس جوانی کنید.

بیشترآب بنوشید!
آب نه تنها به بدن‌تان آب رسانی می‌کند و سالم نگه‌تان می‌دارد، بلکه به چربی سوزی هم کمک می‌کند! آب، احساس گرسنگی و اشتها را فرونشانده و کلیه‌ها و کبد را سالم نگه می‌دارد. نوشیدن آب کافی در روز، چند سال از عمر چهره‌تان کم می‌کند چون به پوست‌تان آب‌رسانی شده و سالم و سرحال می‌شود!

کمتر ورزش کنید!
استیو و بکی نمی‌گویند ورزش را متوقف کنید. آنها فقط می‌گویند شما باید همان تمرینات سنتی استقامتی را انجام دهید؛ به‌جای این‌که ساعت‌ها و ساعت‌ها به کلاس‌های کاردیو مانند کیک بوکسینگ و دوچرخه‌های گروهی بروید. این برنامه تمرینی استقامتی شامل تنها چهار تمرین خاص می‌شود که وقتی دیگران در باشگاه فقط دارند بدن‌شان را گرم می‌کنند شما انجامشان داده‌اید!

با یک برنامه دقیق ورزشی که به شما اجازه می‌دهد چیزی را که قصد تغییر و بهترکردنش را دارید، تحت کنترل خود درآورید، می‌توانید به اندام رویایی‌تان رسیده و بسیار جوان‌تر جلوه کنید، چه رسد به این‌که با برنامه Old School, New Body احساس سالم‌تر بودن هم بکنید.

آرمان این برنامه ورزشی و هدف این دو نویسنده، ” ساده کردن ورزش، اما چالش پذیرتر ” است. این دو تمام مُدهای رایج غیرعاقلانه، رژیم‌های غذایی و برنامه‌های ورزشی را که می‌توانید در مجلاتی مانند Cosmopolitan برای زنان و GQ برای مردان پیدا کنید دیده و بررسی کرده‌اند. حالا زمان آن فرارسیده که تمام این پیام‌‌های گمراه‌کننده و بهم ریخته و متضاد را فراموش کنید و به این متد واقعی و درست و روشن که حرفه‌ای ها سالهاست ازآن بهره می‌برند بپردازید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *