محافظت از سیستم گوارش با گردو

محافظت از سیستم گوارش با گردو

محافظت از سیستم گوارش با گردو

دستگاه گوارش مهم ترین دستگاه بدن هست که دیگر وظایف دیگر اعضای بدن را تحت پوشش قرار می دهد و باید خیلی مراقب سلامت این دستگاه باشید تا بتوانید جسم سالم داشته باشید همراه ما باشید با طریقه محافظت کردن از سیستم گوارشی با گردو در ادامه مطلب .

مصرف گردو برای محافظت از سیستم گوارش بدن مصرف گردو با افزایش میزان باکتری های پروبیوتیک روده و کاهش خطرات بیماری های قلبی و مغزی و همچنین سرطان، از سیستم گوارش محافظت می کند.یافته های بدست آمده از مطالعات حیوانی نشان می دهد رژیم غذایی سرشار از گردو موجب تغییرشکل جامعه میکروب های روده شده و موجب افزایش قابل توجه باکتری های سودمندی نظیر Lactobacillus، Roseburia، و Ruminococcaceae می شود.

محافظت از سیستم گوارش با گردو

به گفته محققان، گردو همچون یک پروبیوتیک عمل کرده و به تغذیه و رشد باکتری هایی که دستگاه گوارش را سالم نگه می دارند کمک می کند.لاری بایرلی، سرپرست تیم تحقیق در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، در این باره می گوید: «سلامت روده ها با سلامت کل بدن مرتبط است.

محافظت از سیستم گوارش با گردو

مطالعه ما نشان می دهد که گردو موجب تغییراتی در روده می شود و همین مسئله می تواند علت سایر فواید این خوراکی نظیر سلامت قلب و مغز باشد.»وی در ادامه می افزاید: «مصرف گردو با فواید متعددی از جمله کاهش ریسک بیماری قلبی و سرطان هم مرتبط است.»به گفته محققان، احتمالا اجزای بیواکتیو گردو از فاکتورهای دخیل در ایجاد این فواید هستند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *