مراقبت از سلامت قلبی

مراقبت از سلامت قلبی

هرگز اجازه ندهید سلامت قلبی‌ شما با بالارفتن کلسترول خون افزایش پیدا کند، انواع عارضه های قلبی با بالارفتن سطح کلسترول خون پدید خواهد آمد، به راهنمایی های پزشکی برای افزایش سلامت قلبی‌ در این بخش آشنا شوید، چربی خونتان را به صورت دوره ای تست کنید و آن را تحت کنترل داشته باشید.

مطالعات جدید محققان نشان می‌دهد که اگر افراد برای مدت طولانی مبتلا به کلسترول خون بالا باشند، ممکن است سلامت قلبی‌ این افراد در آینده در معرض خطر قرار بگیرد. براساس گزارشی که از این مطالعه در مجله Circulation منتشر شده است، خطر ابتلا به بیماری قلبی در میان افرادی که در سن ۵۵ سالگی قرار دارند و سطح کلسترول خون‌شان بین ۱۱ تا ۲۰ سال بالا بوده،۲ برابر بیشتر از کسانی است که سطح کلسترول خون‌شان فقط ۱۰ سال در سطح بالایی قرار گرفته است. ضمنا خطر ابتلا به بیماری قلبی در میان این افراد نسبت به کسانی که پایین‌ترین سطح کلسترول خون را در طول زندگی داشته‌اند، ۴ برابر بیشتر است. دکتر آن‌ماری ناوربوگان، مسئول این مطالعه، می‌گوید:

«مدت‌زمانی که کلسترول خون فرد در سطح بالایی قرار می‌گیرد، خطر ابتلای فرد به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد. این خطر بیشتر از سطح فعلی کلسترول خون فرد روی او تاثیر منفی می‌گذارد». او در ادامه می‌گوید که ما انسان‌ها معمولا در دهه ۳۰ سالگی یا ۴۰ سالگی تازه به سلامت آینده قلب‌مان فکر می‌کنیم، در حالی که باید در دوران جوانی به این نکته دقت می‌کردیم.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.