مزایای مختلف نوشیدن قهوه

 

مزایای مختلف نوشیدن قهوه

قهوه تاثیرات مثبتی روی سلامتی ما میگذارد اگر می خواهید تنش و استرس خود را کاهش دهید پیشنهاد می کنیم قهوه بیشتری بنوشید بهتر است بدانید این نوشیدنی خطر افسردگی را از شما دور میکند.

تاثیر مثبت قهوه برای بهبود زندگی ناشی از تخیل شما نیست، چون قهوه واقعا می‌تواند زندگی را بهتر کند! دلیل اصلی آن هم کافئین قهوه است که دقیقا مثل بلوبری باعث می‌شود که دوپامین زیادی در مغز ترشح شود. اما واقعا هر فرد به چه میزان از قهوه نیاز دارد؟

یکی از مطالعات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد خانم‌هایی که روزانه به‌طور منظم حداقل ۲ فنجان قهوه می‌نوشند، در نسبت به خانم‌هایی که از قهوه استفاده نمی‌کنند، ۱۵ درصد کمتر با خطر افسردگی مواجه هستند. حتی بررسی‌های محققان حاکی از آن است که مصرف بیشتر قهوه حتی نتایج بهتری با خودش خواهد آورد! افرادی که روزانه ۴ فنجان قهوه می‌نوشند، ۲۰ درصد کمتر احتمال دارد که افسرده شوند.

بهتر است دانه‌های کدو تنبل را در فصل پاییز در دسترس خودتان نگه دارید چون از خوردن آن‌ها پشیمان نخواهید شد! این دانه‌های سبز و کوچک حاوی نوعی اسید آمینه به نام تریپتوفان هستند که به مغز کمک می‌کنند تا سروتونین بیشتری ترشح کند.

ضمن این‌که دانه‌های کدو تنبل جذاب و تُرد هستند و به‌خصوص در مواقعی که احساس می‌کنید از نظر ذهنی تحت فشار قرار دارید یا خلق‌وخوی‌تان پایین آمده است، بهترین گزینه‌ها برای رها شدن از این وضعیت‌های ناخوشایند محسوب می‌شوند. در واقع، عمل جویدن خوراکی‌های تُرد می‌تواند تنش و استرس را از بین ببرد یا کاهش دهد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.