مزایای مصرف مکمل آندروسترون

مزایای مصرف مکمل آندروسترون

برای تقویت عملکردهای جنسی مردان می توانید از داروهای گیاهی حاوی آندروسترون استفاده کنیداین داروی هورمونی می تواند هورمون جنسی را در مردان افزایش دهدبه توصیه های پزشکی موثر در این زمینه دقت کنید و از عوارض جانبی این دارو اطلاع پیدا کنید.

یکی از مکمل‌های گیاهی معروف برای درمان اختلال نعوظ، آندروسترون (DHEA) نام دارد که مانند هورمون‌های استروئیدی طبیعی عمل می‌کند. دوز مصرف آندروسترون (DHEA) ثابت نیست و با توجه به شرایط افراد تعیین می‌شود. بعضی از مردان باید DHEA را به مقدار ۲۰ تا ۷۵ میلی‌گرم و به مدت ۶ ماه مصرف کنند، درحالی که بعضی از مردان به DHEA به مقدار ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرم و به مدت ۸ ماه نیاز دارند. همراه با افزایش سن مردان، سطح DHEA طبیعی در بدن آنان نیز کمتر می‌شود.

با این‌حال، ‌بالا بردن میزان هورمون آدرنال در بدن مردان می‌تواند در ساختن هورمون‌های مهمی کمک کند که هم سطح انرژی را افزایش می‌دهند و هم عملکردهای جنسی مردان را تقویت می‌کنند. یکی از مطالعات مجله Urology در سال ۱۹۹۹ میلادی نشان داد که استفاده درمانی از DHEA، باعث بهبودی در عملکرد جنسی مردان می‌شود. با این‌حال، این مطالعه در گروه مطالعات بسیار کوچک قرار می‌گرفت و نتایج آن قابل تعمیم نبود. از آن سال‌ها تا به امروز،‌مطالعات مختلفی در این زمینه انجام گرفته‌اند و البته نتایج متناقضی را هم نشان داده‌اند. یکی از همین مطالعات در سال ۲۰۱۲ میلادی نشان داد که DHEA به درمان اختلال نعوظ در مردان کمک نمی‌کند. مصرف DHEA در دوز پایین معمولا مشکلی به‌وجود نمی‌آورد، اما آکنه همچنان یکی از عوارض جانبی این ترکیب است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *