مزه دار کردن میگو با پنیر چدار

مزه دار کردن میگو با پنیر چدار

می خواهیم در این بخش به شما روش تهیه یک غذای دریایی را بیاموزیم. میگو با پنیر چدار از بهترین غذاهایی است که برای افراد چاق می تواند مناسب باشد. میگو نیز از ارزش تغذیه ای بالایی برخوردار است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

دستور آشپزی امروز به طرز تهیه میگو با پنیر چدار اختصاص دارد که غذایی با کالری متوسط و مناسب برای ناهار افراد مبتلا به اضافه‌وزن و چاقی است؛ البته به شرطی که از کلسترول خون بالا رنج نبرند.

برای تهیه این غذا برای ۴ نفر به ۱ فنجان آب مرغ کم‌نمک، یک‌ و نیم فنجان آب، سه‌چهارم فنجان ذرت پخته، نصف قاشق چای‌خوری فلفل، سه‌چهارم فنجان پنیر چدار، ۴۵۰ گرم میگوی بدون پوست، یک دسته کوچک پیازچه خردشده، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر، یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر و یک هشتم قاشق چای خوری نمک نیاز داریم.برای آماده کردن این غذا هم کافی است که ابتدا آب و آب مرغ مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. سپس، ذرت و یک‌چهارم قاشق چای خوری از فلفل را داخل آن بریزید. حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا ۷ دقیقه ذرت در این ترکیب، بپزد. حالا ذرت‌های طعم‌دار را در ظرفی روی پنیر چدار بریزید و در ظرف را بگذارید تا گرم بماند.در همین زمان، میگو و سایر مواد را با هم ترکیب کنید و آنها را داخل آب مرغ بریزید و ۶ دقیقه حرارت دهید تا آب مرغ غلیظ و میگوها پخته شوند. درنهایت، میگوها را روی ترکیب ذرت و پنیر بریزید و غذا را گرم سرو کنید. برچسب تغذیه‌ای هر وعده از این غذا هم به شرح زیر است:

۳۵۶ کیلوکالری انرژی
۱۳ گرم چربی
۱۹۷ میلی‌گرم کلسترول
۲۷ گرم کربوهیدرات
۳۲ گرم پروتئین
۱ گرم فیبر
۴۲۸ میلی‌گرم سدیم
۲۷۵ میلی‌گرم پتاسیم
۶۱ درصد سلنیوم
۲۵ درصد کلسیم
۲۰ درصد آهن
۱۵ درصد ویتامین A


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.