مقابله با ناباروری با گیاهان دارویی

برای مقابله با ناباروری روش های درمانی مختلفی وجود دارد می خواهیم با روش های درمانی گیاهی در این زمینه آشنا شویم گیاه ماکا و علف هرز بزشاخی می توانند به مردان در تقویت نیروی جنسی شان کمک کنند. این گیاهان در افزایش غریزه جنسی و تعداد اسپرم های مردانه موثر هستند.

یکی از علت‌های ناباروری در مردان، کم بودن تعداد اسپرم‌های آنان است. البته اگر کاهش تعداد اسپرم‌ها به‌علت مشکلات هورمونی اتفاق افتاده باشد، ممکن است علائم دیگری مثل اختلال در عملکرد جنسی مشاهده شوند. وضعیت نامطلوب سلامتی، استرس یا اختلال اضطرابی نیز می‌توانند در کاهش تعداد اسپرم‌ها نقش داشته باشند. در هر صورت، مردانی که می‌خواهند تعداد اسپرم‌های خودشان را افزایش دهند، می‌توانند از گیاهان ویژه‌ای برای این کار استفاده کنند.

گیاه ماکا، یکی از گیاهانی است که حجم مایع منی را افزایش می‌دهد و برای قرن‌ها در کشور پرو مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه دارای توانایی‌های خاصی است: تعداد، کیفیت و تحرک اسپرم‌ها را افزایش می‌دهد و حجم مایع منی را بیشتر می‌کند. ماکا حتی توانایی باروری در زنان را نیز تقویت می‌کند. استفاده از ماکای زرد به نتایج محدودی منجر می‌شود، درحالی که ماکای سیاه دارای بهترین تاثیر است و ماکای قرمز هیچ تاثیری ندارد.

علف هرز بزشاخی، گیاه دیگری است که حجم اسپرم را افزایش می‌دهد، توانایی خاصی در افزایش سطح تستوسترون دارد و اعصاب حسی مردان را به‌خوبی تحریک می‌کند. به همین دلیل است که به‌عنوان یکی از گیاهان تقویت‌کننده غریزه جنسی شناخته می‌شود. این گیاه به‌طور سنتی برای درمان ناتوانی جنسی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. یکی از مطالعات منتشرشده در Journal of Sexual Medicine در سال ۲۰۱۰ میلادی نشان داد که استفاده از علف هرز بزشاخی با اثرات مثبتی بر عملکرد جنسی موش‌های نر همراه است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *