مقابله با ویروس هپاتیت C

مقابله با ویروس هپاتیت C

می خواهیم در این بخش به پیامدها و عوارض جانبی ویروس هپاتیت C اشاره کنیم. سکته‌‌های قلبی و مغزی در این بیماران بیشتر مشاهده می شود. پلاک‌‌‌ها و لخته های خونی در این بیماران افزایش خواهد یافت. هپاتیت C پیامدهای مرگباری برای بدنمان دربردارد که درادامه این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

محققان آمریکایی‌ می‌گویند ویروس هپاتیت C تنها بر کبد اثر منفی ندارد بلکه‌ می‌تواند عامل بیماریهای قلبی عروقی باشد. به گفته متخصصان، این بیماران ممکن است در معرض سکته‌‌های قلبی و مغزی باشند. بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه جان هاپکینز بلومبرگ، محققان آمریکایی ۹۹۴ بیمار ۴۰ تا ۷۰ ساله که ۶۱۳ نفرشانمبتلا به ایدز و ۷۰ نفر مبتلا به ایدز و هپاتیت C و ۱۷ نفر مبتلا به هپاتیت C بودند را زیر نظر گرفتند. روی تمام بیماران کروناروگرافی انجام شد تا وجود پلاک‌‌های خونی و لخته‌‌‌ها شناسایی شود. نتایج بررسی‌‌‌ها نشان داد در مقایسه با مبتلایان به ایدز، مبتلایان به ایدز و هپاتیت C درصد پلاک‌‌های خونی بیشتری داشتند.

هر چه‌ ‌‌‌میزان ویروس در بدن بیشتر باشد‌ ‌‌‌میزان پلاک‌‌‌ها و لخته‌‌های خونی بیشتر است و این افراد باید مرتبا از نظر فشار خون و کلسترول و قند خون مورد بررسی قرار بگیرند. ابتلا به هپاتیت C مسئله‌‌‌‌ای نسبتا شایع است. ۱۷۰‌ میلیون نفر در سراسر دنیا به این ویوس آلوده اند اما ۴۰ درصد این افراد در مورد بیماری‌شان بی اطلاعند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.