نحوه حجیم کردن ماهیچه‌ها با تغذیه مناسب 2

نحوه حجیم کردن ماهیچه‌ها با تغذیه مناسب 2

 

نحوه حجیم کردن ماهیچه‌ها با تغذیه مناسب ۲

در مطلب قبلی در مورد برنامه غذایی بدنسازی مطالبی را بیان کرده ایم و نحوه صحیح تغذیه در افرادی که می خواهند عضلات زیبا داشته باشند در اینجا ادامه بحث را دنبال می کنیم همراه ما باشید با نحوه حجیم کردن ماهیچه ها با تغذیه مناسب .

اگر جزئیات رژیم غذایی بدنسازی را نمی‌دانید نگران نباشید.
کافی است این مطالب را بدانید:
اگر شما جزئیات محاسبه کالری و مقدار مواد غذایی که باید مصرف کنید را نمی‌دانید نگران نباشید. جزئیات، برای محاسبات بسیار دقیق است اما بیشتر افراد چنین کاری نمی‌کنند. آگاهی در مورد بدن خود و تجربه کردن بسیار مهمتر است. می‌توانید با استفاده از اطلاعات این مقاله از روش آزمون و خطا نیز استفاده کنید.

 

نحوه حجیم کردن ماهیچه‌ها با تغذیه مناسب ۲

از نکات زیر استفاده کنید:
* کربوهیدرات و پروتئین را ۳۰ دقیقه قبل از شروع ورزش مصرف کنید.
* برای جلساتی که به طور قابل ملاحظه‌ای طولانی است، مثلا جلسه‌ای که بیشتر از یک ساعت است و تمریناتتان شدید است، قبل از ورزش یک نوشیدنی ورزشی بنوشید.
* پروتئین و کربوهیدرات را بلافاصله یا ۳۰ دقیقه پس از ورزش مصرف کنید.
* مکملهای پروتئینی را بیش از حد مصرف نکنید. می‌توانید پروتئین مورد نیاز خود را از گوشت مرغ، ماهی، سویا، شیر کم چربی و مقداری گوشت قرمز تامین کنید.
* برخی ورزشکاران به جای اینکه سه وعده‌ی غذایی سنگین مصرف کنند، شش وعده‌ی غذایی متوسط مصرف می‌کنند. در مورد این مسئله هم نگران نباشید چون افراد با هم متفاوتند و برنامه افراد دیگر ممکن است برای شما مناسب نباشد. در هر صورت وعده صبحانه را داشته باشید.
* رژیم غذایی سالمی‌داشته باشید، مقدار چربی‌های اشباع شده و کلسترول را کاهش دهید و مقدار زیادی میوه، سبزیجات، لوبیا، غلات کامل و چربی هایی که در آجیل، دانه ها و دانه های روغنی وجود دارد مصرف کنید.
* به مقدار کافی مایعات مصرف کنید، تا آب از دست رفته بدن را جبران کنید. در مورد اثر ادرار آور نوشیدنیهایی مانند چای و قهوه اغراق شده است و چای و قهوه هم می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.
مصرف مکملها در بدنسازی:
مکملها در بدنسازی همیشه بحث برانگیز بوده اند. بعضی از آنها موثرند و برخی نیستند. برخی هم تاثیرات منفی دارند. بعضی از مکملها خطرناک و غیر قانونی اند و افرادی که از آنها استفاده می‌کنند از مسابقات محروم می‌شوند.  در واقع بسیاری از مکملها فقط پول و هزینه را هدر می‌دهند.
مکملهای پروتئینی به خصوص آنهایی که از کشک یا پنیر تهیه می‌شوند برای ورزشکارانی که مشغولیت زیادی دارند قابل استفاده است. مشکل اینجاست که اکثر مکملها بدون آگاهی و دقت مصرف می‌شوند و انواعی از آنها کیفیت کافی ندارند.
اثرات مکملها و استفاده ی قانونی از آنها در بدنسازی و پرورش اندام موضوع گسترده ای است که در مقالات قبلی نیز به آنها پرداخته ایم.

نحوه حجیم کردن ماهیچه‌ها با تغذیه مناسب ۲
برنامه رژیم غذایی بدنسازی:
تغذیه صحیح و تنظیم رژیم غذایی کار پیچیده ای است. برای مسابقات ورزشی، متخصصان تغذیه ورزشی و فیزیولوژیستها مدام کار می‌کنند تا برنامه مناسبی برای ورزشکاران طراحی کنند.  اگرچه ما به اندازه ورزشکاران حرفه ای نگران ثانیه های مسابقه و یا میلیمتر های اندازه ی دور بازو نیستیم اما بی شک تغذیه خوب کمک زیادی به فعالیت و ورزش می‌کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *