نحوه پخت کوفته مرغ سوئدی یک غذای سوئدی معروف

نحوه پخت کوفته مرغ سوئدی یک غذای سوئدی معروف

نحوه پخت کوفته مرغ سوئدی یک غذای سوئدی معروف

مطلب زیر به نحوه پخت کوفته مرغ سوئدی اشاره کرده است این کوفته بسیار معروف سوئدی میباشد که در آن از انواع آرد و سیر همجنین خامه پرچرب در این کوفته استفاده گردیده است امیدوارم که این کوفته متفاوت را دوست داشته باشید.

سینه مرغ کامل ۲ عدد  .  سیر ۲ حبه  .  پیاز ۱ عدد  .  تخم مرغ ۱ عدد

آرد سوخاری یا خرده نان ۱/۲ لیوان  .  جعفری خرد شده ۱ قاشق غذاخوری  .  سس سویا ۱ قاشق غذاخوری

آب مرغ ۱/۲ لیوان  .  آرد سفید ۳ قاشق غذاخوری  .  خامه ۲ قاشق غذاخوری  .  نمک و فلفل مقدار لازم

 

نحوه پخت کوفته مرغ سوئدی یک کوفته معروف

 

سینه های مرغ ، پیاز و سیر را باهم چرخ کنید سپس داخل کاسه ای بریزید و پودر سوخاری ، سس سویا ، تخم مرغ ، نمک و فلفل اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

پس از اینکه مایه گوشت یکدست شد جعفری خرد شده را اضافه کنید سپس با دست کوفته هایی به اندازه گردو بردارید و کف دست تان به صورت توپ شکل دهید ( سعی کنید تمام کوفته ها به یک اندازه باشند ).

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، پس از اینکه روغن داغ شد کوفته ها را داخل روغن داغ بریزید ، در ظرف را بگذارید و حرارت را کم کنید و ۱۰ دقیقه اجازه دهید کوفته ها سرخ شوند.

پس از اینکه کوفته ها سرخ شدند انها را از ماهیتابه خارج کنید و کناری بگذارید سپس روغن و عصاره گوشت باقی مانده در ته ماهیتابه را با آب مرغ و آرد مخلوط کنید و حرارت را زیاد کنید تا سس غلیظ شود.

پس از اینکه سس غلیظ شد حرارت را کم کنید و خامه را اضافه و مخلوط کنید و در آخر نیز کوفته ها را به سس اضافه نمایید ، ۱۰ دقیقه بگذارید کوفته ها و سس باهم بجوشند و طعم مواد جذب هم شود سپس بهمراه نان ، برنج یا اسپاگتی این کوفته های خوشمزه را سرو کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *