نحوه کنترل اعتیاد ژنتیکی

نحوه کنترل اعتیاد ژنتیکی

از اعتیاد ژنتیکی چه میدانید؟

در مطلب زیر در مورد اعتیاد ژنتیکی مطالب بسیار جالبی برایتان قرار داده ایم این نوع اعتیاد از پدرو مادر به فرزندان به ارث می رسد که این اعتیاد انواع و اقسام مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

پدر و مادرهایی که با اعتیادهای مختلف (اعتیاد به مواد مخدر، اعتیاد به غذا خوردن و…) در زندگی‌شان مواجه بوده‌اند،‌ لزوما محکوم به این نیستند که فرزندانی با همین خصلت داشته باشند. استراتژی‌های موثری در این زمینه وجود دارند که می‌توانند به آن‌ها کمک کنند. برخی متخصصان معتقدند که رایج‌ترین دلیل برای استفاده از مواد مخدر،

تلاش برای سرکوب کردن و دفن کردن احساسات است. پدر و مادرهایی که رویکرد مثبتی به زندگی دارند، الگوهای خوبی ارائه می‌کنند و به کودکان‌شان یاد می‌دهند که چطور باید با احساسات‌شان مواجه شوند، موفق‌تر هستند و فرزندان سالم‌تری خواهند داشت. جدی گرفتن برنامه‌ریزی در خانه، نقش موثری دارد.

اعضای یک خانواده باید در کنار هم تمرین کنند تا انتخاب اعتدال در مقابل زیاده‌روی را یاد بگیرند. اعتدال در غذا خوردن، انجام دادن تکلیف‌های مدرسه و فعالیت‌های فوق‌برنامه، واقعا مهم است. کودکی که در ساختار درستی تربیت شده باشد، می‌تواند قواعد درست زندگی و تعادل رفتاری را یاد بگیرد. پدر و مادرها باید بدانند

که الگوهای رفتاری بد یا توصیه‌های بد چقدر می‌توانند برای کودکان مضر باشند. مثلا استفاده از داروهای مختلف در مواقع ناراحتی یا برای کاهش وزن و توصیه کردن این رفتار به همسر یا دیگران، نتیجه بدی برای کودک دارد. وقتی که پدر و مادر برای دستیابی به آرامش می‌خواهند دارو مصرف کنند، طبیعی است که کودک نیز از چنین رفتاری الگوبرداری می‌کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.