این نکات ورزشی مهم را آویزه گوش خود کنید

نکاتی درباره ورزش در خانه:وقتی صحبت از تناسب اندام می شود،  به معنای خروج  از منزل نیست. برای تمرین خوب نیازی به رفتن به ورزشگاه ندارید. شما می توانید بدون خروج از خانه هم ورزش کنید. این که آیا شما می خواهید استعداد خود را بسازید، قدرت خود را افزایش دهید، کالری های خود را بسوزانید یا تمام موارد فوق را انجام دهید، می توانید این کار را به راحتی در  خانه خود انجام دهید. در واقع، مزایای ورزش در خانه بسیار چشمگیر است

عرق ریختن در خانه:

البته اگر یک یا دو وسیله  ورزشی که قابل استفاده در خانه باشد بخرید مجبور نیستید پولتان را به یک سالن ورزشی بدهید. متاسفانه بسیاری از تجهیزات ورزشی خانگی اغلب بدون استفاده می مانند و تبدیل به محل آویختن لباس ها می شوند و تنها گرد و غبار رویشان می نشیند.

اما نگذارید این مسئله مانع از آن شود که یک اتاق خواب اضافی را تبدیل به باشگاه ورزشی خانگی کنید. برای آنکه این وسایل در خانه بی استفاده نمانند برای خود یک جدول زمانی تهیه کنید تا ورزش کنید و به آن پایبند باشید. در هنگام ورزش، تلویزیون را روشن کنید تا هر گونه ناراحتی را راحت تر کند. من روی دوچرخه ی ثابتم جدول کلمات متقاطع حل می کنم. انواع برنامه های ورزشی ویدئویی موجود را فراموش نکنید. ورزش روزمره، مانع از کسالت شما می شود. همچنین در مورد یوگا، ایروبیک و تقریبا همه ی انواع ورزش های فیزیکی برنامه هایی وجود دارد.

ایجاد انگیزه و دلگرمی برای ورزش

انگیزه تان را حفظ کنید:

اغلب حفظ انگیزه کار کوچکی نیست. با بهترین اهداف کار را شروع می کنید اما به سرعت از حالت با انگیزه خارج می شوید. نکات و پیشنهادات زیر باید در استمرار شما مفید باشد.

یک دوست ورزشی پیدا کنید:

یک دوست ورزشی به شما انگیزه و دلگرمی بیشتری برای ادامه ی کار می دهد. ورزش در خارج از خانه چنانچه با شخصی که از مصابحت او لذت می برید همراه شود جالب تر است.

وقتی روی تردمیل هستید چنانچه با کسی مشغول صحبت باشید زمان مثل برق می گذرد. خیلی از باشگاه های ورزشی چنانچه شما کسی را معرفی کنید در شهریه تان تخفیف می دهند.

یک شروع فعال برای روزتان داشته باشید:

برخی ورزش ها به ویژه ورزش ایروبیک را چنانچه درست پس از آنکه صبح از خواب بیدار می شوید انجام دهید شما را برای هر گونه استرسی که ممکن است طی روز در مسیرتان قرار گیرد آماده می کند. فعالیت ایروبیک اکسیژن بیشتری به بدنتان می دهد و شما را هوشیارتر و متمرکزتر می کند. اگر آن فعالیت را کمی شدیدتر کنید سیستم شما اندروفینی را تولید می کند که می تواند احساس آرام بخش وانهادگی را ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که هر کار کوچکی ارزشمند است:

شاید چنین ایده ی اشتباهی داشته باشید که اگر کاری را فقط به مدت کوتاهی انجام دهید ارزش چندانی ندارد. اما واقعیت آن است که اگر این کار را مستمر انجام دهید تاثیر آن بیشتر خواهد بود. مثلا یک مطالعه اخیرا نشان داد که اگر هر روز تنها ده دقیقه به چابکی پیاده روی کنید و به مدت ۳ بار در روز به همان میزان تناسب اندام و کاهش وزن می رسید که اگر ۳۰ دقیقه در روز این کار را انجام دهید.

زیاده روی نکنید:

بله واقعا ممکن است در یک کار خوب زیاده روی کرد، حتی در ورزش. گزارشات نشان می دهند که ورزشکاران حرفه ای اغلب نسبت به سرماخوردگی و دیگر بیماری ها در دوره ای که تحت تمرین های فشرده هستند حساس تر می شوند. مطالعات اخیر همچنین می گویند که سیستم ایمنی بدن می تواند به واسطه ی ورزش شدید و خسته کننده ضعیف شود. پس اگر در سال های اخیر ورزش چندانی نکرده اید مراقب باشید.

پیاده روی و ورزش باعث کاهش نگرانی می شود

یکی از موارد مورد توجه و عام برای کنار آمدن با نگرانی، پیاده روی است. یک پیاده روی چابک بسیار مفید است. وقتی در حال پیاده روی هستید حواستان پرت می شود و استرس و تنش فیزیکی خود را رها می کنید (که همگی راه حل هایی فوق العاده برای رفع استرس هستند).

ورزش را امتحان کنید:

دفعه ی بعد که پیاده روی تند انجام می دهید، شنا می کنید، وزنه برداری می کنید، از کوه بالا می روید، تنیس یا والیبال بازی می کنید یا هر شکل دیگری از ورزش را انجام می دهید سعی کنید نگران شوید. کار ساده ای نیست. من پس از ده دقیقه که روی دوچرخه ی ثابت یا تردمیل تمرین می کنم متوجه می شوم که به سختی می توانم روی چیزی متمرکز شوم. بخشی از این تاثیرات مثبت ناشی از آرامش فیزیکی است که اغلب متاثر از تلاش بدنی است. وقتی بدنتان بیشتر به آرامش می رسد ذهن تان آرام تر می شود. همچنین بدنتان می تواند اندروفین ترشح کند (هورمونی که تاثیرات کاهش استرس دارد). جایزه: نه تنها می توانید نگرانی های ناخواسته ی خود را کنترل کنید بیلکه در عین حال اندام متناسبی خواهید یافت.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.