چگونه عضلات قفسه سینه و پشت را به حرکت واداریم؟

چگونه عضلات قفسه سینه و پشت را به حرکت واداریم؟

ورزش عضلات قفسه سینه و پشت:در ورزش های قفسه سینه اغلب استخوان های فوقانی معمولا   در هر تمرین قفسه سینه روی نیمکت شیب  دار انجام می شود. به طور کلی، شیب عمیق تر، قسمت بالاتر از قفسه سینه  قرار می گیرد به همین دلیل معمولا توصیه می شود که نیمکت بین ۳۵ و ۵۰ درجه باشد، بسته به  راحتی شخص دارد

ورزش عضلات قفسه سینه و پشت:ریه ها در قفسه سینه فضایی را اشغال می کنند و توسط دنده ها و ستون فقرات احاطه می شوند. زمانی که تنفس شکمی پسیو انجام می دهید از عضلات شکم برای تحریک تنفس دیافراگمی استفاده کنید همچنین به ریلکس کردن عضلات قفسه سینه و ستون فقرات برای ایجاد تنفسی عمیق تر بیندیشید.

طریقه ورزش عضلات قفسه سینه و پشت

ورزش عضلات قفسه سینه و پشت:سه بعدی تنفس کنید. دستها را بر روی دو قسمت از قفسه سینه قرار دهید. در حال انجام دم گسترش قفسه سینه را حس کرده و با انجام بازدم احساس کنید قفسه سینه ریلکس می شود. این تمرین را دو بار تکرار نمایید. سپس دتها را در دو طرف پایین کمر قرار دهید. توجه نمایید که با انجام دم عضلات کمر کشیده شود و با  انجام بازدم منقبض شوند. اکنون دستها را شل کرده دو نفس عمیق بکشید. به انبساط و ریلکسیشن بالاتنه توج کنید. در ادامه تمرین فوق را در موقعیتی متفاوت اجرا کنید.چگونه عضلات قفسه سینه و پشت را به حرکت واداریم؟

به راحتی بنشینید. به تنفس تان و انجام دم و بازدم توجه نمایید. به سرعت و عمق تنفس تان بدون ایجاد تغییری در آن توجه نمایید. در شکم تنفس کنید و در عین حال به بی حرکتی قفسه سینه نگاه کنید. حال به پایین کمر توجه کنید. دقت کنید که چطور با ورود هوا به ریه کمر بالا آمده و کشیده می شود و با خروج هوا از ریه کمر پایین آمده و منقبض می شود. تمرکز کنید تا با انجام هر دم کمر را از تنش رها سازید. سپس مشاهده کنید که چگونه عضلات قفسه سینه با هر دم منبسط می شوند و با هر بازدم انقباض می یابند. تلاش کنید تا برای انجام تنفسی عمیق عضلات را ریلکس نمایید. این وضعیت را طی ۵ چرخه تنفسی تکرار کنید تمام حرکات و عمق تنفس تان را تحت نظر قرار دهید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *