پیلاتس را در برنامه های ورزشی خود بگنجانید

ورزش پیلاتس: ورزش ها فعالیت هایی هستند که در شکل دادن بدن انسان هم بسیار موثرند و بسیاری از بیماریها را درمان کرده و اندامهای مختلف بدن را تقویت میکنند آیا تاکنون درباره ورزش پیلاتس اندیشیده اید؟ ایا بهتر نیست آن را در ورزشهای خود بگنجانیم در این بخش با سایت روزنه همراه باشید تا درباره ورزش پیلاتس بیشتر بدانید

ما هم می دانیم که اگر قرار باشد تمام فعالیت ها، تکنیک ها و ورزش های مورد بحث این کتاب را در برنامه ی تمریناتتان بگنجانید باید دست از کار و خانواده بکشید و تنها برای صرف یک وعده غذا وقت بگذارید. به همین سبب هیچ اصراری نداریم که حتما پیلاتس را به بقیه ترجیح دهید. توصیه ی ما ترکیب و تطبیق آن با سایر تمرینات ورزشی است.

یک یا دو بار در هفته به جای تمرینات قدرتی می توانید پیلاتس انجام دهید. بعضی از افراد یوگا، پیلاتس و حرکات قدرتی را به طور متناوب انجام می دهند که بای اینکه بدنتان را در معرض مجموعه ی متنوعی از چالش ها قرار دهید راه خوبی است.

البته طبق تجربه ی شخصی ما در نهایت یوگا و پیلاتس هستند که به عنوان ورزش مطلوب انتخاب می شوند. با وجود آنکه هدف هر دو رشته – افزایش انعطاف پذیری، تعادل، قدرت و سایر جنبه های مثبت آمادگی جسمانی/ ذهنی است و بسیاری از حرکات شبیه یکدیگرند اما روش ها و شدت تمرینات بسیار متفاوت هستند. به همین سبب انسان هایی با روحیات مختلف جذب این دو رشته می شوند.

ما به هیچ وجه کنار گذاشتن تمام تمرینات قدرتی و تنها پرداختن به پیلاتس را توصیه نمی کنیم. هر قدر هم که طرفدار پیلاتس باشیم اما واقعیت این است که تمام بخش های بدن به یک اندازه به کار گرفته نمی شود عضلات میان تنه کاملا کار می کند در صورتی که در مورد عضلات بازو همیشه چنین نیست. از آنجا که حرکات پیلاتس پشت سر هم و بدون توقف اجرا می شود پس نمی تواند جایگزین تمرینات قلبی- عروقی باشد.

گزینه های پیش رو برای انجام تمرینات پیلاتس

در صورت استفاده از کلاس های خصوصی استادان شناخته شده ی پیلاتس این رشته می تواند بسیار پر هزینه باشد. بسیاری از مربیان پیلاتس مدرک کارشناسی این رشته را ندارند و به همین سبب تمرین با مربیان متخصص دارای گواهینامه معتبر گران تر خواهد بود.

خوشبختانه کار با مربی خصوصی تنها راه دستیابی به پیلاتس با کیفیت نیست.

دو روش اصلی: انتخاب با شماست

با اینکه تمرینات پیلاتس با توجه به روش هر مربی اندکی متفاوت به نظر می رسد اما در واقع فقط دو روش اصلی برای اجرای پیلاتس وجود دارد. در زیر به این دو روش می پردازیم.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.