درباره تمرین ورزشی دستگاه سیم کش چه می دانید؟

درباره تمرین ورزشی دستگاه سیم کش چه می دانید؟

ورزش دستگاه سیم کش:این دستگاه چیزی بین ابزار بدن سازی و وزنه ی آزاد است. از یک  سو کابل دستگاه به ستونی از وزنه چسبیده است و از سوی دیگر شما مختار تا میله ی دستگاه را به حالتی که  دوست دارید پایین بیاورید. تمرین با دستگاه سیم کش نیز همچون وزنه های آزاد، مستلزم داشتن دانش کافی و کنترل است.

ورزش دستگاه سیم کش:سیم کش مثل وزنه های آزاد مجموعه ای از تمرینات مختلف را در اختیار شما قرار می دهد. مثلا برای تقویت عضلات پشت می توانید میله ی متصل به قرقره ی بالای دستگاه را کاملا پایین بکشید. و برای عضله ی دوسر بازویی میله ی متصل به قرقره ی پایین دستگاه را که معمولا در چند سانتی متری سطح زمین قرار دارد و متصل به پایین قاب فلزی دستگاه است بالا بکشید. برای عضلات سینه ای کابل های هر دو طرف را به سمت سینه ی خود بکشید مثل وقتی که قصد دارید شخصی را در آغوش بگیرید.

توصیه های ویژه برای تمرین با دستگاه سیم کش:

ورزش دستگاه سیم کش:از دستکاری تنطیمات و اتصالات دستگاه نترسید. وصل کردن میله ی جدیدی به دستگاه بسیار آسان تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید و تمرین جلو بازو با میله ی V شکل راحت تر از میله ی صاف است. شاید در بعضی از تمرینات مجبور شوید با میله ی V شکل در مقایسه با زمانی که همان تمرین را با میله ی صاف انجام می دهید وزن بیشتری را پایین بکشید.

در بسیاری از باشگاه های ورزشی، جعبه ای پر از طناب، کش، دستگیره، میله های کوته و بلند، V شکل و S شکل می بینید. وسایلی که شاید بی شباهت به لوازم قراضه ی تعمیرگاه های اتومبیل نباشند. در حقیقت این ابزار قطعاتی هستند که با اتصال به دستگاه سیم کش اجرای تمرینات گوناگون را امکان پذیر می کنند. دستگاه سیم کش متشکل از کابل و قرقره ای متصل به قابی فلزی است. این دستگاه در دو نوع معمولی و کراس اور یافت می شود. هنگام تمرین با سیم کش کراس اور می توانید وسط دستگاه بایستید و روی طرفین بدن کار کنید.

نکته:

دستگاه های قدرتی متحرک نوع جدی تر سیم کش ها هستند و طرز کارشان شبیه دستگاه سیم کش سنتی است که درباره ی آن بحث خواهیم کرد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.