ورزش بدنسازی و آشنایی با عضلات ران

ورزش بدنسازی و آشنایی با عضلات ران

ورزش بدنسازی و عضله های ران:

اگر از ورزشکاران بدنسازی هستید باید با قسمت های مختلف عضلات که در ورزش بدنسازی با آنها سرو کار دارید آشنایی لازم را داشته باشید در این بخش ما می خواهیم درباره عضلات ران و معرفی آنها و نام علمی و محل قرارگیری این عضلات توضیحاتی بدهیم و شما را با این عضلات بیشتر آشنا کنیممعرفی ورزش بدنسازی و عضله های ران:

 

دانسته های لازم درباره عضلات نزدیک کننده مفصل ران:

 

نام علمی: اداکتور مفصل ران؛ نام مصطلح: نزدیک کننده ی مفصل ران (داخل ران)

محل عضله:

تعدادی عضله که از داخل لگن خاصره به نقاط مختلف داخل ران کشیده شده اند. نیازی به دانستن نام تک تک این عضلات نیست.

کار عضله:

به چرخش یک پا در مقابل پای دیگر و نزدیک شدن پا به خط وسط بدن کمک می کند.

بازده تمرینات:

وقتی با پاهای دور از هم روی اسب یا موتورسیکلت می نشینید عضلات داخل ران برای جلوگیری از سر خوردن شما به سمت داخل فشرده می شوند. این عضلات در اسکیت، فوتبال و شنای قورباغه مورد استفاده قرار می گیرند.

ورزش بدنسازی و آشنایی با عضلات ران

نکات ویژه:

دستگاه های شکل دهنده ی عضلات داخل ران که مرتب تبلیغ می شوند فراموش کنید. با استفاده از کش های ورزشی می توانید موثرترین تمرینات تقویت عضلات داخل ران را انجام دهید. دستگاه های طراحی شده فقط برای کار روی این عضلات را پیشنهاد می کنیم.

برای سفت شدن عضلات داخل ران خود دچار وسواس نشوید. بنابر گزارش نشریه ی پزشکی New England Journal of Medicine استفاده ی بیش از حد خانمی از وسایل کشش عضلات داخل ران به التهاب تمام تاندون های کشاله ی ران او منجر شد.

تمرینات پیشنهادی ما:

تمرینات تقویت عضلات دور کننده ی مفصل ران اسکوات پا باز، اسکوات سومر و سپس ایستادن و کشش عضله به سمت جلو، به حالت لگد زدن به توپ فوتبال

پاهایتان را فراموش نکنید:

یادتان باشد که اگر تمام عضلات تان هم از قدرت کافی برخوردار باشند فقط پاها هسند که می توانند شما را از جایی به جای دیگر منتقل کنند. با تقویت عضلات پا از بسیاری آسیب های زانو و مچ پیشگیری می شود. با انجام دادن تمرینات بیشتر پاهایی متناسب و در عین حال عضلانی و قدرتمند برای بالا رفتن از سر بالایی خواهید داشت.

 تمرینات مرتبط با عضله پشت ران کار عضله پشت ران نام علمی عضله پشت ران نکات مهم درباره عضله پشت ران] تمرینات پیشنهادی عضله پشت ران

ورزش بدنسازی و عضله های ران:

درباره عضله چهار سر ران چه می دانید

 

 

نام علمی: کوآدری سپس، نام مصطلح: چهار سر ران

محل عضله:

چهار عضله که در جلو ئ طرفین ران قرار گرفته اند.

کار عضله:

صاف کردن زانو و کشش باسن از وظایف این عضله است.

بازده تمرینات:

برای راه رفتن، دویدن، پله نوردی، اسکی، اسکیت، جهیدن، طناب زدن و پریدن، به عضله ی چهار سر رانی قوی نیاز دارید. تقویت این عضله از آسیب های زانو جلوگیری می کند. (اگر از زانو درد شکایت دارید برای تمرینات متناسب با شرایطتان باید با پزشک مشورت کنید).

نکات ویژه:

اگر هنگام تمرین جلو پا با دستگاه احساس سوزش شدیدی در عضله می کنید اصلا نگران نشوید. این تمرین سبب خستگی سریع عضلات چهار سر ران می شود.

تمرینات پیشنهادی ما:

اسکوات تک پا، لانژ، پرس پا، بالا بردن یک پا

ورزش بدنسازی و عضله های ران:

 

بررسی همه موارد در عضله پشت ران

نام علمی: همسترینگ؛ نام مصطلح: پشت ران

کار عضله:

عضله ی پشت ران، برخلاف عضله ی چهار سر ران عمل می کند وظیفه ی این عضله، خم کردن زان و کشش باسن است. هنگام برخاستن از وضعیت نشسته هم به کمک عضلات سرینی می آید.

بازده تمرینات:

آسیب عضله ی پشت ران (اگر ضعیف و بدون انعطاف باشد)، در مقایسه با عضله ی قوی چهار سر ران، بسیار شایع تر است. این آسیب ها بیشتر هنگام جهیدن برای گرفتن توپ اتفاق می افتند.

نکات ویژه:

به خاطر آمادگی عضله ی پشت پا برای کشیده شدن حتما قبل از تمرینات قدرتی یا کششی آن را کاملا گرم کنید. کشش بعد از تمرینات را فراموش نکنید.

تمرینات پیشنهادی ما:

بالا بردن باسن در حالت خوابیده، دستگاه کِرل یا در حالت نشسته، دِد لیفت (بلند کردن هالتر) تعدیل شده.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *