تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با بیماریها

تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها :حتما این همه که درمورد ورزش سخن گفته ایم فواید ورزش را می دانید و مطمنا زمانی را به این کار اختصاص می دهید میدانید که چرا باید ورزش کنیم احتمالا این را هم می دانیم که ورزش میکنیم تا بیمار نشویتاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها این است  که  زمانی که میخواهید ورزش کنید به  علتهای ورزش کردن هم فکر کنید که چه عواملی سبب  شده تا  زمان و انرژیتان را بجای استراحت کردن روی ورزش تلف کنید و خودتان را به زحمت بیاندازید  یا به جای لم دادن روی کاناپه روی دستگاه ورزشی به نفس نفس بیفتید و با اضافه شدن لباس های خیس از عرق، زحمت رختشویی را هم برای خودتان بیشتر کنید.

حتی اگر ورزشکار واقعا متعهدی هم باشید لحظاتی پیش می آید که به دنبال

عذری برای فرار از ورزش بگردید بیش از اندازه خسته شوید یا

اصلا وقتی برای ورزش نداشته باشید. بهترین کار کپی گرفتن از مطالب زیر و

چسباندن روی در یخچال است. با نگاهی به این فهرست فورا آماده ی ورزش می شوید.

 

با ورزش کمتر در معرض بیماری ها قرار می گیرید:

تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها قانع کننده ترین دلیل برای برخاستن و ورزش کردن، آگاهی از نقش موثر ورزش در سلامتی است. فعالیت های ورزشی خطر بیماریهای قلبی عروقی– قاتل شماره یک در آمریکا- و احتمالا افزایش فشار خون و سکته های مغزی را کاهش می دهد.تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها  بر اساس پژوهش های انجام شده فعالیت بدنی در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات، سینه، روده، ریه و رحم موثر است.

تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها  این است که در

حقیقت شانس برخورداری از یک زندگی طولانی را به دست می آورید.

افراد فعال تقریبا ۵/۳ سال بیشتر از انسان های بدون تحرک عمر می کنند.

به عبارت دیگر کسانی که ۷ ساعت در هفته فعالیت های فیزیکی دارند ۴۰ درصد کمتر

از آن هایی که کمتر از ۳۰ دقیقه در هفته تحرک دارند در خطر مرگ زودرس هستند.

تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها ورزش نه تنها سبب زندگی طولانی تر می شود بلکه کیفیت زندگی را نیز بهتر می کند. فعالیت های ورزشی از پوکی استخوان پیشگیری کرده و احتمال ابتلا به دیابت یا جراحی کیسه ی صفرا را کمتر می کنند.تاثیر مفید ورزش در سلامتی و مقابله با  بیماریها این است که به ندرت سرما می خورید و با ورزش در حد تعادل، سیستم ایمنی بدنتان را بهبود می بخشید. اجرای تمرینات ورزشی در بهبود عملکرد مغز و سلامت ذهن موثر بوده و تنها روش کاربردی در پیشگیری از فراموشی و زوال عقل در سالمندان است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *