پابرهنه دویدن چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

پابرهنه دویدن چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

ورزش دویدن:

همانطوریکه میدانیم ورزش دویدن برای بدن منفعت های زیادی دارد اکنون میخواهیم دراین باره اطلاعات بیشتری کسب کنیم مثلا شیوه صحیح دویدن را یاد بدهیم و همچنین درباره پابرهنه دویدن  و اصول درست دویدن مطالبی را ذکر کنیمها) شناخته می شوند در حال در آوردن کفش های محکم و حجیم خود و استفاده از کفش های حداقلی هستند. بعضی از این کفش ها به کفش های معمولی دو که گویی اطرافشان را بریده اند شباهت دارند. بعضی دیگر مثل کفش های پنج انگشتی ویبرام ظاهری عجیب دارند و جای هر پنج انگشت پا به طور جداگانه مشخص شده است. (جا دادن تک تک انگشتان در محل خود به اندازه ای وقت گیر است که آدم را به یاد زمانی می اندازد که سعی داشت دستکش بپوشد).

دویدن به روش درست:

دوندگان طبق عادت هنگام دویدن چشمانشان را به زمین می دوزند به نحوی که گویی تحمل دیدن روبه رو را ندارند. نگه داشتن مداوم سر به سمت پایین، وضعیت استقرار صحیح بالاتنه را متل می کند و سبب درد و ناراحتی در پشت و گردن می شود. سرتان را بالا بگیرید شانه ها را در راستای باسن نگه دارید و مستقیم به روبه رو نگاه کنید.

ورزش دویدن: شانه آزاد و راحت باشد قفسه ی سینه را بالا بگیرید و عضلات شکم را کاملا تو بدهید. پشتتان را گرد نکنید و باسن را عقب ندهید این کار یکی از دلایل عمده ی درد کمر و پشت در دوندگان است.

بازوها را آزاد در کنار بدن به سمت جلو و عقب تکان دهید. دست ها نیمه باز باشد. فکر کنید در هر دستتان پروانه ای دارید که نمی خواهید آسیب ببیند و در ضمن مانع از فرارش هم می شوید.

ورزش دویدن: زانوی پای جلو را بالا ببرید و پای عقب صاف و کشیده باشد. پاهایتان را به شکلی که انگار کفش های بتنی پوشیده اید روی زمین نکشید. ابتدا پاشنه و سپس کف پا و پنجه با زمین تماس پیدا می کند. به جای دویدن با کف پا و وارد آوردن تمام فشار روی پاشنه فشار را به سینه ی پا وارد کنید. در غیر این صورت پاها خیلی زودتر از سیستم قلبی- عروقی شما دچار ضعف می شوند.

اگر در مچ پا، زانو یا کمرتان احساس درد می کنید برای مدتی دویدن را کنار بگذارید. سعی کنید فعالیت های ملایم تری مثل پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا انجام دهید یا مدتی فعالیت های مرتبط با پا را فراموش کنید. در غیر این صورت شاید مجبور به ماه ها استراحت شوید.

پابرهنه دویدن چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

لوازم ضروری برای دویدن

ورزش دویدن: می توانید مبالغ هنگفتی را صرف خریدن گرمکن های مد روز، قمقمه های پر زرق و برق و کیف مخصوص MP۳ کنید اما تنها وسیله ای واقعا ضروری برای دویدن، یک جفت کفش مناسب (البته خانم ها به سینه بند محکم و چسبان نیاز دارند) است. یادتان باشد گران بودن همیشه به معنای کیفیت عالی نیست.

انتخاب کفش مناسب باید با توجه به وزن، شکل پا، روش دویدن و مشکلاتی که احیانا در مچ پا یا زانو دارید صورت گیرد. قبل از خریدن کفش چند جفت مختلف را بپوشید و با هر کدام چند قدمی در فروشگاه راه بروید.

کفش دویدن به ویژه در ناحیه ی سینه ی پا باید کاملا انعطاف پذیر باشد. کفش را از دو سر آن در دست بگیرید و تا کنید باید دقیقا در محل قرار گرفتن سینه ی پا خم شود. ضخامت کف کفش نباید به اندازه ای باشد که قرار گرفتن پایتان روی زمین را حس نکنید. کفش هایی با دیواره ی پشت محکم انتخاب کنید. اگر پا در داخل کفش آزاد باشد در اثر تماس با دیواره ی داخلی آن ساییده شده و قطعا در حین دویدن دچار مشکل خواهید شد.

پیشنهاد ما یک یا دو هفته دویدن بدون هیچ وسیله ی اضافی دیگر است جز با کفش های مناسب و سینه بند ورزشی. اگر واقعا به دویدن علاقه مند شدید آن وقت می توانید کمی ولخرجی کنید و ابزار ضروری را بخرید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.