آیا ورزش های قلبی- عروقی برای لاغری موثر است؟

ورزش قلبی و عروقی:اگر قصدتان، رهایی دائمی از  دست  چربی های بدن است  ورزش های قلبی- عروقی برای حفظ  تندرستی پاسخگوی شما نخواهد بود. یعنی اجرای این ورزش ها  مقدار کالری  مورد نیاز  برای منظور شما را نمی سوزاند. مروری بیندازیم به آنچه که برای کاهش وزن باید انجام دهید. توصیه ی ما به افرادی که جدا هدفشان کاهش وزن است مشاوره با کارشناس تغذیه و مربیان بدنسازی حرفه ای، جهت تنظیم برنامه ی تمرینات کاملا متناسب با اهداف و شیوه ی زندگی آنان است.

برای کاهش وزن چه مدت باید تمرین کنید:

ورزش قلبی و عروقی:اگر قصد کاهش وزن دارید خودتان را برای روزانه دست کم ۶۰ دقیقه تمرین، فعالیت های قلبی- عروقی آماده کنید. بنابر نتایج انجام شده روزانه ۶۰ دقیقه ورزش تنها برای جلوگیری از ازدیاد وزن کافی خواهد بود. برای کاهش وزن واقعی به تمرینات ورزشی بیشتر همراه با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی خود نیاز دارید. یادتان باشد که مجبور نیستید ۶۰ دقیقه ورزش پیاپی انجام دهید.

ورزش قلبی و عروقی:حالا ببینیم چرا برای کاهش وزن به چنین میزانی از تمرینات ورزشی نیاز دارید شما برای از دست دادن ۴۵۰ گرم چربی باید ۳۵۰۰ کالری بیش از مقدار کالری ای که می خورید بسوزانید. ۳۰ دقیقه پیاده روی تند روی زمین مسطح، حدود ۱۲۰ کالری یعنی مقدار کالری موجود در کمتر از نصف شکلات را می سوزاند. برای سوزاندن کل کالری شکلات از طریق پیاده روی باید بیش از یک ساعت با سرعت متوسط پیاده روی کنید. سوزاندن ۴۵۰ گرم چربی در هفته و بدون رژیم غذایی به روزانه بیش از ۲ ساعت پیاده روی نیاز دارد.

بسیاری از افرادی که ورزش می کنند با تصور اینکه ورزش به تنهایی کافی است مجددا تمام کالری هایی را که سوزانده اند از طریق غذا خوردن به بدنشان می رسانند. تصوری کاملا غلط.

ورزش قلبی و عروقی:با اینکه رژیم غذایی برای فردی عادی مهم ترین عامل کاهش وزن محسوب می شود اما توصیهی ما ادامه ی تمرینات با تردمیل است. با هر کالری ای که بسوزانید به میزان کالری ای که برای کاهش وزن تان باید سوزانده شود نزدیکتر می شوید.

و از فواید بی شمار ورزش روی متابولیسم نیز بهره مند می شوید. با وجود آنکه در مورد نقش تمرینات ورزشی به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن اتفاق نظر وجود ندارد اما ضرورت ورزش برای حفظ وزن فرد امری اثبات شده است. یعنی اگر اندام لاغری دارید بهتر است ورزش را ادامه دهید تا اندامتان را به همان شکل حفظ کنید. افرادی را در نظر بگیرید که بیش از ۱۴ کیلوگرم کاهش وزن داشته اند و با تمرینات منظم توانسته اند همان وزن را پس از گذشت سال ها حفظ کنند.

برای کاهش وزن باید چند روز در هفته تمرینات قلبی- عروقی انجام دهید:

البته که سه روز در هفته ورزش برای بازگرداندن شما به وزن زمان ازدواجتان کافینیست. کم کردن کیلوهای اضافی به هفته ای پنج یا شش روز تمرینات قلبی- عروقی نیاز دارد.

برای کاهش وزن باید تا چه میزان به خودتان فشار بیاورید:

توصیه ی ما سعی در انجام دادن تمرینات در حد مطلوب ضربان قلب در اکثر اوقات و در حد بالای آن برای یک یا دو روز در هفته است. اگر کاملا از آمادگی جسمانی بی بهره اید حتی انجام دادن تمرینات ورزشی در محدوده ی ۵۰ درصد ضربان قلب ماکزیمم هم می تواند سبب کالری سوزی و در نتیجه کاهش وزن شود.

شاید شنیده باشید که انجام دادن تمینات هوای با شدت کم نسبت به تمرینات سخت و شدید تاثیر بیشتری در چربی سوزی بدن دارد. واقعیت این است که تعداد زیادی از دستگاه های قلبی- عروقی مجهز به برنامه های چربی سوزی هستند که سرعت شما را در حد پایین نگاه می دارد. البته این عمل تا اندازه ای گمراه کننده است چون محدوده ای به نام منطقه ی چربی سوزی وجود ندارد.

هنگام انجام تمرینات هوازی با شدت کم، چری بدن به عنوان منبع اصلی انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. با نزدیک تر شدن به آخرین حد تحمل بدن شروع به استفاده ی کمتری از چربی و مصرف درصد بیشتری از منبع دیگر انرژی یعنی کربوهیدرات ها می کند. در این شرایط می توانید بر شدت و سرعت تمرینات خود بیفزایید یا در طول روز فعالیت های بیشتری انجام دهید که در هر دو صورت به سوزاندن مقادیر بیشتری کالری و چربی منجر می شود.

 

پیشنهاد می کنیم جهت تکمیل شدن اطلاعاتتان مطلب زیر را نیز مطالعه بفرمایید:

ورزش های هوازی چه نوع ورزشهایی هستند


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.