به صفر رساندن آسیب دیدگی در ورزش

آسیب دیدگی در ورزش
در هنگام ورزش کردن به آرامی سطح فعالیت شما را افزایش می دهد. هنگامی که به فعالیت عادی برگردید قبل از تمرین اطمینان حاصل کنید که کشش و گرم کنید. این باعث افزایش جریان خون به عضلات شما می شود و باعث کاهش آسیب می شود

برای اینکه احتمال آسیب دیدگی را به صفر برسانید به غیر از اینکه خودتان را درون یک حباب پلاستیکی بزرگ محبوس کنید چاره ی دیگری ندارید. حالا اگر به نکات زیر توجه کنید و به اندازه ی کافی هم خوش شانش باشید که موتور سوار به شما نزند عضلات، مفاصل، رباط ها و تاندون های خود را به خوبی و خوشی می توانید تا پایان عمر حفظ کنید.

آسیب دیدگی در ورزش

  • از وسایل مناسب و با کیفیت استفاده کنید. منظور ما کفش هایی کاملا قالب پا، دوچرخه ای با ارتفاع مناسب و پیراهنی بدون درز است که در عین جذب رطوبت بدن مانع از ساییدگی و تحریک پوست شود. بهترین وسایل الزاما به معنای گران ترین نیست. آنچه را که ضرورت دارد بخرید.
  • بدنتان را گرم کنید. آماده سازی آرام بدن با حرکات سبک، عضلات و ذهن را آماده ی پذیرش و انجام دادن تمرینات مورد نظر کرده از بروز حوادث ناگوار جلوگیری می کند. گرم کردن بدن ربطی به رساندن دست ها به پنجه ی پا ندارد و فعالیت های ساده ای مثل پیاده روی تند را هم در بر می گیرد.
  • از تکنیک های صحیح استفاده کنید. هنگام تمرین کرانچ (برای تقویت عضلات شکم) گردن را با شدت حرکت ندهید. در تمرین اسکوات (برای تقویت عضلات ران) نشیمنگاهتان را به سمت زمین پرت نکنید.
  • به تدریج جلو بروید. اگر از دوران دبیرستان تاکنون طرف ورزش نرفته اید لطفا تمرینات را با جلسات ۹۰ دقیقه ای آغاز نکنید.
  • به بدنتان گوش بدهید. به هر درد و کوفتگی ای توجه کنید. بدنتان به شما خواهد گفت که احتمالا با شدتی بیشتر از همیشه یا زیادتر از آنچه که باید از خودتان کار کشیده اید. شاید سخنان خوشایندی نباشد اما در سازگار کردن تمرینات با شرایط جسمانی شما نقش مهمی دارد

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *