آیا فعالیت ورزشی می توانند سبب سردرد شوند؟

آیا فعالیت  ورزشی می توانند سبب سردرد شوند؟

 

ورزش و سردرد:

ورزش منظم می تواند فرکانس و شدت سردرد و میگرن را کاهش دهد. هنگامی که یک تمرین انجام می شود، بدن اندورفین ها را آزاد می کند، که از مواد  طبیعی بدن است. ورزش باعث کاهش استرس و کمک به افراد در شب می شود. از تمرین شدید در طول سردرد اجتناب کنید. هنگامی که سردرد دارید، از راه رفتن  زیاد یا کیک بوکسینگ اجتناب کنید زیرا ممکن است درد را تشدید کند.ورزش شدید باعث می شود که شما عرق کنید، که منجر به از دست دادن آب بدن می شود، که می تواند سردرد را بدتر کند.

برخی از ورزش ها نظیر شیرجه یا صخره نوردی که باعث خم شدن زیاد گردن می شوند می توانند منجر به سردرد سرویکوژنیک شوند. اگر قبلا می دانسته اید که مبتلا به سردرد سرویکوژنیک هستید بهتر است که قبل از انجام شیرجه و یا صخره نوردی با پزشکتان مشورت کنید تا شرایط سخت تر نشود. هم چنین باید درباره ی انجام ژیمناستیک و سایر ورزش هایی که نیاز به حرکت زیاد سر و گردن دارند فکر کنید. سوارکاری ممکن است برای بیماران مبتلا به سردرد سرویکوژنیک مضر باشد. اگر باردار هستید و یا شرایط خاصی در نخاع و مهره ها دارید سوارکاری نکنید.

ورزش و سردرد:ممکن است بیماران مبتلا به سردردهای سرویکوژنیک از طریق ورزش درمانی به نتیجه ی دلخواه دست یابند. درمانگر نکات اساسی را به بیمار آموزش می دهد تا کشش و حرکات مورد نیاز را در نواحی مشکل دار انجام دهد. این تمرین ها برای شل کردن عضلات سفت شده و هم چنین تقویت عضلات ضعیف شده و جهت پیشگیری از دردها و مشکلات آینده باید مورد استفاده قرار گیرند. خیلی از درمانگرها از حرارت برای شل کردن عضلات سفت شده استفاده می کنند. آن ها هم چنین ممکن است برای کمک به بیماران از تحریکات  الکتریکی عضلات استفاده کنند.

گاهی اوقات رفتار خشن و شدید درمانگر می تواند سبب ایجاد درد غیر ضروری شود. اگر در طی درمان دچار درد شدید و ناگهانی می شوید به درمانگر بگویید تا درمان را متوقف کند.

آیا فعالیت  ورزشی می توانند سبب سردرد شوند؟

قبل از شروع ورزش درمانی چه اتفاقی باید بیفتد؟

ورزش و سردرد:قبل از شروع ورزش درمانی، درمانگر باید سابقه پزشکی شما که شامل زمان شروع سردرد و درد گردنی است و هم چنین اقداماتی که انجام داده اید تا  احساس بهتری پیدا کنید را بداند. هم چنین او درباره ی زمینه های شغلی و هر نوع بیماری دیگری که دارید خواهد پرسید.

ورزش و سردرد:پس از جمع آوری اطلاعات درمانگر برنامه هایی را تنظیم خواهد کرد که شامل تمرین هایی برای انجام آن ها در طول زمان درمان و نیز روش هایی که می تواند در منزل انجام گیرد می باشد. بعضی از ورزش هایی که همراه با درمانگر انجام می شوند ممکن است نیازمند به تجهیزاتی باشد در حالی که سایر ورزش ها، ورزش های کششی هستند که می توانید بدون وسیله ی خاصی آن ها را انجام دهید. جلسات تن درمانی متفاوت هستند اما معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *