آموزش چند حرکت ورزشی که لازم است یاد بگیرید

ورزش بر روی قسمتهای مختلف بدن تاثیر دارد از جمله تقویت عضلات پهلو وشکم حرکات ورزشی ترکیبی برای کالری سوزی بیشتر است حتما حرکات ساده ورزشی را بای حفظ تناسب اندام حتی در خانه انجام  دهید

کشش دهنده های مورب

حرکت ورزشی: در حالی که زانوها با زاویه ۹۰ درجه خم است بر روی زمین دراز بکشید. طوری که انگشتها طرفین سر را لمس کنند دستها را پشت سر قرار دهید. شانه ها را دور از گوش ها قرار دهید. در حال انجام بازدم یک پا را صاف و با چرخش تنه به سمت پای دیگر زانوی دیگر را به زیر بغل پای مخالف بکشید. پایین کمر را به کف زمین بفشارید. در حال انجام دم پاها را عوض و تنه را به سمت دیگر بچرخانید و زانوی خمیده را به زیر بغل دست مخالف برسانید. ۸ تا ۱۰ بار این تمرین را تکرار کنید. برای کاهش دادن شدت تمرین در حالی که پاها با زانوان خمیده بر روی زمین قرار دارند تنها تنه را بچرخانید.

آموزش چند حرکت ورزشی که لازم است یاد بگیرید

ضربه با یک پا

در حالی که آرنج ها در زیر شانه ها قرار دارند بر روی شکم دراز بکشید. تنه را بر روی بازون طوری قرار دهید که قفسه سینه از تشک جدا باشد. پاها را صاف و پنجه ها را روی زمین بگذارید. شکم را برای تثبیت ستون فقرات به سمت کمر بکشید. در حال بازدم یک پا را با دو ضربه به سمت باسن خم کنید. با ضربه دوم با پاشته به باسن ضربه زده و در حال دم پا را صاف نمایید. ۶ تا ۸ بار در هر طرف تکرار نمایید. اگر در پایین کمر احساس ناراحتی می کنید تمرین را اصلاح نمایید به جای بالا نگه داشتن تنه از کف زمین پیشانی را بر روی دستها و قفسه سینه را روی تشک قرار دهید.

شناگر

حرکت ورزشی:در حالی که دستها در مقابل شانه ها کشیده شده کف دستها را به سمت پایین قرار داده و سر و شانه ها را از روی زمین بلند کرده اید بر روی شکم دراز بکشید. شانه ها را برای ایجاد ثبات در تنه از گوش ها دور کنید. پایین شکم را برای ایجاد ثبات در تنه به سمت ستون فقرات بفشارید. در حال انجام دم دست و پای مخالف را بالا آورید و در حال انجام بازدم ریلکس شوید. به طور متناوب در هر پهلو و در مجموع ۵ تا ۸ بار تمرین مذکور را تکرار نمایید.

ضربه از پهلو

حرکت ورزشی:در حالی که دست راست زیر سر است و دست چپ در مقابل تنه ریلکس قرار دارد به پهلوی راست دراز بکشید. پاها را بر روی یکدیگر و به طور جزئی جلوتر از مفصل ران قرار دهید. پایی که بالاتر قرار گرفته است را به سمت بالا و پایین حرکت دهید پا را خم کرده و تنها را ثابت نگه دارید. تمرین مذکور را ۶ مرتبه تکرار کنید. بچرخید و تمرین را بر روی پهلوی دیگر تکرار نمایید.

سرد کردن بدن

حرکت ورزشی: پس از انجام ورزش های تنه با انجام ورزش های کششی فصل یک تعادل را به بدن بازگردانید. به خصوص ورزش کشش گربه ای در حالت خمیده کشش عضلات چهار سر، کشش میمون، کشش شانه، کشش تنه به حالت ایستاده و خمیده به جلو را انجام دهید. در صورتی که در پشت تان احساس ناراحتی می کنید به جای ورزش ایستاده و خمیده به جلو تمرین کشش کمر ساپورت شده با دیوار را انجام دهید


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.