ورزش کردن مادر بعد از یک ماه پس از بدنیا آمدن نوزاد

 

ورزش کردن  مادر بعد از یک ماه پس از  بدنیا آمدن نوزاد

ورزش مادر بعد از زایمان: چه زمان بهترین وقت برای شروع کردن مادر به ورزش است ؟
فکر می کنم از شش هفته اول  خیلی احساس خستگی کنید، پس خیلی زود  ورزش را انجام ندهید. سعی کنید منتظر بمانید تا بعد از چک کردن پس از زایمان، بین شش هفته و هشت هفته پس از تولد،غیر از پیاده روی ورزش های دیگر انجام ندهید

ورزش مادر بعد از زایمان:ورزش در طول دو ماه پس از زایمان به پایداری احساسی شما کمک کرده و از گر گرفتن و عرق کردن تا زمانی که به حالت تخمک گذاری عادی برگردید رخ می دهند، می کاهد. همچنین کمک خواهد کرد تا به ورزش کردن با قاعده و منظم بازگردید. مطالعات نشان میدهند که هر چه مادر ورزش را به تعویق بیاندازد کمتر به ورزش کردن خواهد پرداخت.

ورزش مادر بعد از زایمان:اکثر خانم ها تمایل ندارند که نوزادشان را در این زمان شیرین تنها بگذارند. به همین دلیل ورزش کردن با نوزاد یک راه حل ایده آل است. ورزش های کاهش دهنده وزن مثل پیاده روی بهترین ورزش ها محسوب می شوند زیرا افزایش تراکم استخوان را تحریک می کنند. نشان داده شده است که این ورزش ها در طی سه ماه اول پس از زایمان ۵ درصد وزن را کاهش داده و از سطح هورمون ها نیز می کاهند.

بهترین راه برای دستیابی به نوع ورش های مورد نیاز شرکت در کلاس های مخصوص مادران و نوزادان است. برقراری ارتباط با دیگر مادرها نیز به همین میزان حائز اهمیت است.

گاهی پیدا کردن زمان برای شرکت در یک کلاس دشوار است اما ارزش سعی کردن را دارد.

بهترین کار این است که از قبل برنامه ریزی کرده و همه چیز را از شب گذشته آماده کنید. آماده کردن کیف پوشک و بطری آب برای خودتان از گیج شدن در روز بعد می کاهد. انجام این کارها سبب ایجاد انگیزه برای شرکت در کلاس نیز خواهد شد. در پایان در صورت آماده بودن همه چیز هیچ دلیلی برای نرفتن به کلاس نخواهید داشت.

بهترین ورزش برای بعد از زایمان

پیاده روی ورزش خوبی برای مادر بوده و بیرون رفتن در هوای تازه به نفع نوزاد نیز خواهد بود. می توانید نوزاد را در کرییر قرار داده یا از کالسکه استفاده کنید. در صور استفاده از کالسکه حتما دسته هایش تا حدی بلند باشند که به هنگام گرفتن آنها آرنج ها به حالت ۹۰ درجه قرار گیرند. به هنگام ورزش حتما در وضعیت درستی قرار بگیرید و پس از هر پیاده روی حرکاتی کششی انجام دهید تا به سلامت عضلات کمک کنید.

یک ورزش دیگر برای کاهش وزن رقصیدن با نوزاد است. نه تنها با این کار احساس بهتری خواهید داشت حرکات و موسیقی می توانند رشد نوزاد را تحریک کنند. در صورت عدم تمایل نوزاد اجازه دهید بخوابد. فقط بگذارید موسیقی پخش شود نوزاد را در کرییر قرار داده و یک توپ به او بدهید. حرکات کششی را به رقصتان اضافه کنید.

خوش هیکل شدن پس از زایمان یک پروسه در حال جریان است. معمولا ۶ ماه الی ۱ سال طول می کشد تا مادر به فاز ابتدای بارداری برگردد. با ورزش کردن در ماه های اول پس از زایمان و ادامه دادن آن به طور منظم از فواید بسیرای بهره مند خواهید شد. اتفاقا ورزش منظم و مداوم کمک خواهد کرد تا به وزن پیش از بارداری برگشته عضلات شکمی جمع شده و به هیکل سابقتان بازگردید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.